Звернення Верховної Ради України до Президента, Сейму та Сенату Республіки Польща

03.02.2018

В понеділок, 5 лютого народні депутати-націоналісти, які представляють в Верховній Раді України партії Національний Корпус та Свобода, внесуть до апарату парламенту проект звернення від імені українських парламентарів до наших польських партнерів з проханням дослухатися до голосу розуму та не розпалювати штучну міжнаціональну ворожнечу. Ініціатори заяви будуть вимагати невідкладно внести цей проект до розгляду в сесійну залу та проголосувати за нього.

Нижче – текст проекту звернення

Сейм та Сенат Республіки Польща ухвалили законопроект про внесення змін до «Закону про Інститут національної пам’яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу» і деяких інших законів, норми якого спрямовані проти України та українців.

Верховна Рада України засуджує цей ворожий Україні, шкідливий для добросусідських відносин та вигідний Москві політичний акт.

Кинуті українцям звинувачення, які є абсурдними й нікчемними з точки зору історії та міжнародного права, збурили українське суспільство і посилили напругу в міждержавних стосунках.

Заборона «бандерівської ідеології» ‒ це заперечення права українців на власну державність і національну гідність.
Положення законопроекту про внесення змін до «Закону про Інститут національної пам’яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу» і деяких інших законів повторюють кремлівські пропагандистські кліше щодо вигаданих злочинів українських націоналістів. А за їх спростування передбачають позбавлення волі до трьох років.

Впровадження законопроекту про внесення змін до «Закону про Інститут національної пам’яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу» і деяких інших законів буде прямим втручанням у внутрішні справи України й по суті висуненням територіальних претензій, в частині визначення території Галичини як «Східної Малопольщі». Впровадження цього законопроекту становить загрозу для українців незалежно від громадянства.

Такі рішення польського Сейму та Сенату ‒ це безпрецедентна образа, що відбулася на тлі спроб України побудувати добросусідські відносини з Польщею. Союз України та Польщі ‒ ядро Балто-Чорноморської осі ‒ опиняється під загрозою через дії польського політикуму.
Для всіх очевидно, що виграє від цього спільний ворог ‒ Московія!

В той час, як Україна спливає кров’ю, безвідповідальні польські політики підступно б’ють у спину. Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами «Слава Україні! ‒ Героям слава!» Саме ці бандерівці стоять також в обороні Польщі, Європи та всього світу від московської орди.
Українці поважають право поляків бути патріотами своєї держави, право шанувати своїх героїв і очікують на таку ж саму повагу. Тому не треба ставити українську націю перед вибором, хто її Герої!

Звертаємося до нинішньої польської влади: пам’ятайте слова Пілсудського про те, що не може бути вільної Польщі без незалежної України. Уявна перемога над українцями в минулому стане серйозною поразкою для Польщі в майбутньому. Бо кожен удар у спину Україні завжди закінчувався трагічно для самих поляків.

Польська інтелігенція виступила з засудженням законопроекту про внесення змін до «Закону про Інститут національної пам’яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу» і деяких інших законів, вважаючи його впровадження загрозою для освіти, науки, свободи слова, а також стану міждержавних стосунків.

Закликаємо Президента Республіки Польща Анджея Дуду, Сейм та Сенат Республіки Польща зайняти державницьку позицію та не допустити введення в дію законопроекту про внесення змін до «Закону про Інститут національної пам’яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу» і деяких інших законів.

Поділитись