Зіткнення наративів історичної пам’яті: керівник Одеського осередку НК про декомунізацію в місті (Відео)

13.02.2020, 18:02

Останнім часом декомунізація в Одесі набирає обертів. Лише за останній тиждень містяни, яким не подобається героїзація по суті ворожих українському народу постатей, двічі зносили пам’ятні дошки політикам та військовим діячам із радянським бекграундом. Мова йде про Георгія Жукова, якого обґрунтовано називали “М’ясником” через те, що фактично, намагаючись задовольнити власні амбіції, відправив на очевидну загибель 1,5 млн українців. А також Михаїла Калініна, який відзначився тим, що у період голодомору у південних губерніях УСРР 1921-1923 років, збирав з і без того голодуючих українців продовольчу та матеріальну допомогу “для населення неврожайних регіонів РСФРР”.

Меморіальну дошку обидвом фактично ворогам України знесли проукраїнськи налаштовані мешканці міста, відбулось це в тому числі за участі місцевого осередку Національного Корпусу.

На телеканалі “Думська ТВ” відбулась програма, присвячена триваючим процесам декомунізації в Одесі. Гостем “Дня на Думській” став глава осередку партії Сергій Варламов.

Декоммунизация

Эфир на Думская ТВ на тему: декоммунизация. Демонтаж мемориальной доски Калинину.

Опубліковано Сергей Варламов Середа, 12 лютого 2020 р.

Він відзначив, що неоднозначне сприйняття знесенню пам’ятних знаків радянським вождям можна пояснити зіткненням наративів історичної пам’яті міста.

“Відштовхуючиcь від робіт українського історика Георгія Касьянова і низки інших істориків, можемо стверджувати: нині в Одесі діє три наративи історичної пам’яті. Це імперський наратив (російський), радянсько-ностальгійний і націонал-патріотичний.

Держава, яка претендує на суб’єктність та незалежність, повинна укріплювати свій національно-патріотичний наратив. У протилежному випадку – культурну експансію вестимуть інші. Це ми можемо спостерігати на сході країни та в Криму. І через те, що держава не провадила жодної діяльності щодо укріплення на цих територіях національно-патріотичного наративу, ми отримали те, що отримали”, – зазначив Сергій Варламов.

Відповідаючи на закиди ведучих щодо можливо неприйнятних способів проведення демонтажу пам’ятних знаків, він відзначив: “Калінін був одним з тих, хто контролював процес голодомору на південному сході країни. Коли демонтують табличку людині, що вбивала українців – шум по всьому інтернету. Коли ви гуляєте містом і на вас падають шматки будинків – чомусь всім наплювати”.

Нагадаємо, наразі демонтовані знаки передано до місцевого краєзнавчого музею. Одеський осередок партії, спільно з іншими патріотичними силами міста, продовжує діяльність у напрямку позбавлення мешканців міста від нав’язливої героїзації людей, діяльність яких можна назвати українофобською.  

Поділитись