Чотири роки тому в Україні відбувся найстрашніший етап Революції Гідності – розстріл Небесної Сотні. 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули понад сто осіб, більше тисячі дістали поранення, кілька десятків зникли безвісти, а сотні – були заарештовані та зазнали тортур.
Вранці 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради, яка отримала назву «мирний наступ». Українці вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України.
Правоохоронці за вказівками керівництва, спільно з “тітушками” здійснили жорстокий силовий розгін ходи. Грубо порушуючи чинне законодавство, застосовуючи надмірне насильство, вони використали вогнепальні набої та зброю. Внаслідок таких дій у той день на вулицях Інститутській, Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 10 осіб, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості.
У ніч на 19 лютого 2014 року, під виглядом проведення АТО, відбувся штурм Майдану, захоплення і підпал Будинку профспілок України.
20 лютого 2014 протистояння між українським народом і режимом Януковича сягнуло піку. В цей день вбили найбільше активістів Майдану.
Загалом з 18 по 21 лютого на Майдані загинуло 84 особи, після 21 лютого – ще 18.
104 Героям Небесної Сотні посмертно отримали звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
Підозри у вчиненні злочинів проти Майдану отримали 36 колишніх високопосадовців. 23 з них знаходяться в розшуку, щодо 7-ми обвинувальні акти направили в суд.
На сьогодні жодного вироку щодо справи розстрілу Небесної Сотні немає. Основна справа, де на лаві підсудних п’ятеро беркутівців, – досі у суді.