Ухвала цієї людини розв’язала руки спецпризначенцям та дозволила «Беркуту» розганяти активістів Майдану. За його рішенням поновили на посаді ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову. Він приватизував, а потім продав за понад 9 млн грн службову квартиру.
Вже за ці злодіяння фігуранта цих справ мали відправити до судової зали. І він дійсно там сидить. Проте не на лаві підсудних, а у суддівському кріслі!
Євген Аблов – заступник голови Окружного адміністративного суду міста Києва. Суддя, який може відбілити будь-якого корупціонера та покарати незручних владі посадовців.
Нещодавно він відзначав день народження. Для цього Аблов винайняв престижний ресторан у центрі Києва, куди запросив весь суддівський бомонд. Вартість закритої вечірки у цьому закладі стартує від 100 тис. грн.
Журналістам Слідство.Інфо вдалось помітити на заході Руслана Арсірійова та Олексія Огурцова. Ці два судді – фігуранти цікавого розслідування. Поки вони відпочивали на екзотичних островах, від їх імені в України виносили судові рішення.
Не забув про свято і головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Разом з ним на захід завітали голова Київського апеляційного адміністративного суду Андрій Горяйнов та голова Касаційного адміністративного суду Михайло Смокович. Ці суди переглядають рішення, винесені Абловим та його колегами.
Загалом на вечірку прибуло багато цікавих гостей, та найнесподіванішою стала поява членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Ця комісія проводить набір та переатестацію чинних суддів. І вже за кілька місяців ВККС оцінюватиме самого Аблова та вирішуватиме, чи бути йому суддею надалі.
На день народження до Аблова завітали три члени цієї комісії — Тарас Лукаш, Володимир Бутенко та очільник комісії Сергій Козьяков.
Члени ВККС не можуть відвідувати спільні вечірки з суддями, професійність і доброчесність яких незабаром будуть оцінювати.
На запитання журналістів, усі троє взялись стверджувати, що прибули до закладу зовсім не на день народження Аблова, і з винуватцем свята не спілкувались.
Зважаючи на те, що Аблова вже давно мали люструвати за його ухвали у «справах Майдану», конфлікт інтересів тут дійсно присутній.