Днями уряд схвалив проект держбюджету на 2021 рік. Документ промовисто засвідчує пріоритети влади клоунів. В умовах глибокої економічної кризи планується суттєве зростання витрат на вищі органи влади та корумповані правоохоронні відомства. Так, на утримання президента і ОП буде виділено суму на 358 млн більшу, ніж 2020, фінансування Державного управління справами (дачі найвпливовіших можновладців, елітна лікарня “Феофанія”) підвищується на 725 млн, Офісу Генпрокурора — на 1.9 млрд, МВС — на 3.7 млрд грн. На 75% зростуть державні видатки на ДБР.

На фоні відчутного збільшення витрат на бюрократичний апарат влада клоунів зменшує фінансування Міністерства оборони на понад 100 млн. грн. Для мене в цьому немає нічого дивного. Адже Зеленський продовжує йти шляхом капітуляції. Тож, у належному фінансуванні ЗСУ чинна влада просто не зацікавлена.

Впадає у вічі колосальний дефіцит бюджету. Згідно з проектом уряду дірка в державному кошторисі на 2021 складатиме 270 млрд грн (!). Це чи не найгірший показник за останні роки. При цьому експерти зауважують, що в реальності дефіцит бюджету може суттєво перевищити заплановану владою цифру.

Колосальний дефіцит українського бюджету є закономірним наслідком бездарності влади клоунів. Звісно, легко списати свої провали на коронавірус. Втім стрімке падіння в ключових галузях української промисловості розпочалось ще до вибуху епідемії в нашій країні. Через гігантську дірку в державному кошторисі виникає загроза невиконання бюджету. Влада сподівається заповнити прогалину шляхом чергових багатомільярдних кредитів, заганяючи Україну в дедалі глибшу боргову яму.

Тож, недолугість поточного проекту державного бюджету 2021 створює колосальні ризики для України. Відтак прийдешній рік аж ніяк не віщує українцям суттєвого покращення економічної ситуації. Турбулентність триватиме, поки державою керують некомпетентні слуги олігархату.

Поділитись