
У той час коли, в Україні 277 тисяч фізосіб-підприємців влада змусила призупинити діяльність через карантинні заходи, київський ресторан “Велюр” народного депутата від партії “Слуга народу”, Миколи Тищенка, протягом квітня продовжував працювати. Коли ж депутата, як кажуть, «схопили на гарячому», жоден із працівників-порушників не сплатив штрафу, навіть у 17 тисяч гривень.
Попри карантинні заходи, члени аграрного комітету Верховної Ради із числа «слунарів» «обмивали» в київському ресторані «Монтеккі Капулетті» (Montecchi Capuleti), прийняття в Україні закону про землю, який 28 квітня підписав Володимир Зеленський.
22 червня нардепи від “Слуги народу” відзначилися у Дніпрі. З порушенням карантинних вимог вони зібралися великою компанією у місцевому ресторані “Репортер”.
І ось свіжа новина. Хитро зроблені підприємці орендували звичайну баржу, трохи переобладнали, встановили аудіоапаратуру, світлове обладнання та провели учора у Києві, розважальний суперзахід на воді. Ціна розваги – від 2 500 грн. Участь у заході взяли понад 300 осіб із числа «золотої молоді». Цікаво хто із «слуг» «засвітився» цього разу? Невже жоден не відзначився?
Нагадаю, що у березні Верховна Рада передбачила покарання за порушення правил карантину. Адміністративна стаття “порушення правил карантину” передбачає штраф у 17-34 тисяч гривень або 34-170 тисяч гривень для посадовців за недотримання карантину людей. А 19 червня, міністр охорони здоров’я Максим Степанов нагадав, що штрафи за невиконання протиепідемічних правил можуть сягати до 340 тис. грн для власників бізнесу.
Що ж до учасників вечірки на баржі… Нехитра арифметика свідчить на те, що бюджет має отримати добре поповнення. Пересічні порушники мають сплатити штраф (300 х 17 тис.= 5100000) + власники бізнесу 340 тис. грн.
Цікаво, на яку суму поповнили бюджет України нардепи, сплачуючи штрафи за роботу своїх ресторанів під час карантину та за порушення ними правил карантину, які ж самі і вводили?