Кафедра релігієзнавства Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки протягом 21-22 жовтня приймала молодих науковців-релігієзнавців. Учасники конгресу, окрім Києва та Луцька, представляли Острог, Львів, Дніпро, Одесу, Ужгород та Москву.
Усі доповіді були об’єднані у три великі теми: «Релігія-історія-політика», «Релігія та культура» і «Релігія та медіа-комунікація». Також відбувся круглий стіл на тему «Ведична культура в сучасному світі», презентація книжок та дві панелі – «Психологія та релігія» та «Історія радянського релігієзнавства».
Вперше організатори запровадили досвід великих конгресів світової асоціації релігієзнавців, який полягає в тому, щоб уникнути звичного для України формату секційних засідань і перейти до масштабніших так званих панелей, коли є можливість дискутувати в рамках загальної тематики, обговорювати одночасно багато дотичних тем.
Велику увагу учасників конгресу викликали доповіді кандидата філософських наук Едуарда Юрченка та кандидата історичних наук Олександра Алфьорова, фахівців партії з ідеологічних питань.
Доповідь Едуарда Юрченка «Система конкордатів як фундамент релігійної політики України» була сприйнята з великим ентузіазмом. Система конкордатів передбачає укладання низки договорів між державою та різноманітними конфесіями, що дозволяє державі найбільш оптимально й диференційовано підходити до стосунків з тими чи іншими релігійними організаціями, залежно від національних інтересів. Для конструктивно налаштованих релігійних об’єднань такий підхід теж є надзвичайно привабливим. Питання про конкордатну систему вже довгий час оговорюється в експертному середовищі і підтримується основною частиною фахівців з релігієзнавства. Тим не менше, тільки партія «Національний корпус» включила це положення в свою програму, вкотре продемонструвавши свою інтелектуальну перевагу над так званим «вітчизняним істеблішментом». Науковці сприйняли це як добрий знак подолання прірви між інтелектуальним і політичним життям країни.
Доповідь Олександра Алфьорова «Сакральні атрибути Володимирова хрещення» була присвячена такій непростій проблемі, як ранній період становлення Української Церкви. Зокрема, факту того, що її коріння сягає значно глибших часів, ніж вважається більшістю наших сучасників. Все це закладає підстави для поступового визнання Київської Церкви апостольською. Нагадаємо, що «Національний корпус» підтримує процес об’єднання православних українців у складі єдиної апостольської помісної Української церкви. Такий сміливий і водночас обґрунтований підхід до історичних засад подолання кризи українського православ’я отримав високу оцінку учасників конгресу.
На другий день конгресу Волинським осередком Цивільного Корпусу АЗОВ було зорганізовано екскурсію в музей-садибу В.К.Липинського, що розташована в с. Затурці. У заході спільно взяли участь активісти організації та науковці-учасники конгресу.