Серйозні позитивні зрушення в країні неможливі без політичної реформи. Про це в ефірі телеканалу “Прямий” сказав народний депутат Олег Петренко, відповідаючи на питання ведучого про порядок денний Верховної Ради у новому році.
Перш за все, політик констатував, що, як і основні рішення в країні, так і порядок денний парламенту “формується не на Грушевського, а на Банковій”, тому позафракційний депутат не має жодної можливості впливати на його формування.
Разом з тим, Петренко сказав про ті законопроекти, які за його переконанням, мають першочергово розглядатись у парламенті.
“На 2018 рік у моєму особистому пріоритеті були б законопроекти, які стосувалися політичної реформи в Україні. Я переконаний, що неможлива успішність жодної галузевої реформи в освітній, пенсійній чи медичній сфері без усієї країни”, – сказав він.
Говорячи про політичну реформу, політик перш за все наголосив на тому, що треба проголосувати за зняття недоторканності з депутатів.
“На наступній сесії ми вже будемо мати можливість довести це до кінця. Всі депутати це обіцяли. Це одна з небагатьох моїх прямих обіцянок виборцям, а в мене суворо з їхнім виконанням”, – зазначив народний депутат.
Інше важливе рішення, про яке в контексті політичної реформи сказав Петренко, – ухвалення законопроекту про імпічмент президента.
“Це не означає початок процесу імпічменту президенту Порошенку. Не важливо, хто саме стане наступним президентом. Народ має отримати як інструмент можливість без революцій і крові почати процес імпічменту президента, у випадку зради, корупції в країні тощо”, – пояснив парламентар.
Крім того, Петренко сказав про необхідність ухвалення законопроекту про атикорупційний суд. Втім, на думку політика, ця інституція запрацює в Україні ще не скоро.
“В адміністрації президента можуть святкувати маленьку перемогу, процес затягнувся настільки, що якщо подивитись терміни, згідно з цим законопроектом, 2019 рік – лише початок роботи суду. А справи теж не розглядаються за тиждень-два. Тобто до президентських, а скоріше за все до парламентських виборів жодного вироку щодо високопосадовців чинної влади не буде”, – вважає він.
Народний депутат також сказав про необхідність реформування виборчого законодавства.
“Поки буде чиста мажоритарна система у наші виборчій системі, доти у будь-якою адміністрації президента буде безвольна більшість у парламенті”, – зазначив Петренко.