
22 листопада Національний Корпус спільно з Групою Сприяння Розбудові Інтермаріуму провели міжнародну онлайн-конференцію “Міграційна криза – гібридна зброя Кремля”.
У заході взяли участь експерти з Польщі, Литви та України, які обговорили питання координації зусиль із протидії РФ на нових фронтах.
Окрему увагу присвятили створенню Центрів протидії гібридним загрозам, а також мережі Штабів Оборони, які зможуть підсилити офіційні силові структури та відреагувати на нові загрози ще на етапі їхньої появи. Зважаючи на те, що міграційна криза є інструментом шантажу Росії та режиму Лукашенка проти України та ЄС, створення таких структур є життєво необхідною.
Учасник бойових дій на сході України, керівник Київського осередку Національного Корпусу Сергій Тамарін розповів про алгоритми реагування на випадок, якщо міграційна криза пошириться на територію України.
“Окрім посиленої підготовки загонів територіальної оборони є гостра потреба у створенні Міжнародного центру протидії гібридним загрозам. За посередництвом такого центру можна було б координувати спільні зусилля країн регіону, націлені на боротьбу із викликами воєнного, а також інформаційного характеру”, – зазначив Тамарін.
Окремо він висвітлив те, як РФ і ліволіберальні організації маніпулюють риторикою прав людини, щоб таким чином тиснути на уряди країн, що стали жертвами кризи.
Колишній спікер прем’єр-міністра Литви Адрюс Бачуліс розповів про перші помилки, які допустила Литва, яка, до речі, першою зіткнулась із масовим потоком мігрантів з боку Білорусі. Як журналіст він наголосив на тому, що окрему увагу варто приділити контролю над допуском ЗМІ до місця події.
Ексначальник штабу полку”Азов” Владислав Соболевський розповів про те, що дії Білорусі та Росії на кордоні з Польщею можуть бути відволікаючим маневром від потенційної атаки на українському напрямку.
“Однозначно залишається ризик атаки на так званий Сувалківський коридор, котрий з’єднує Польщу з країнами Балтії та НАТО, але одночасно розділяє територію Калінінградської області РФ та Білорусі. На цьому раніше наголошував американський генерал Бен Ходжес, сказавши, що цей відрізок території є предметом підвищеного інтересу РФ та Білорусі”, – зауважив Соболевський.
Даріуш Матерняк з Центру досліджень “Польща-Україна” зробив акцент на тому, що необхідно пояснювати західним партнерам про те, що криза на білорусько-польському кордоні – не міграційна криза зразка 2015 року, а чітко спланована операція РФ та Білорусі, й сил однієї бригади буде точно замало, щоб повноцінно відреагувати на загрози. Експерт наголосив на можливості залучення інтернаціонального підрозділу LITPOLUKRBRIG, зазначивши, що такий шанс є, але остаточне рішення залишається за урядами Литви, Польщі й України.