Міф і вічність: в Одеському осередку згадали тих, хто залишився на війні назавжди

15.02.2020, 00:02

У переддень річниці Широкинської операції, в Штабі Одеського осередку Національного Корпусу  пройшов кінопоказ, присвячений цій битві. Фільм представив учасник Активу партії, бакалавр факультету історії та філософії ОНУ ім. Мечникова Кирило Маркуца.

Розмірковуючи про тих, чиє життя було покладене на вівтар країни, він зазначив: “Процес створення міфу героя відбувається стихійно. Декому випадає можливість стати його частиною”. 

Після фільму, в якому висвітлено історію та наслідки однієї з найуспішніших битв на сході країни, ветеран війни на Донбасі Кирило Савицький окреслив мотивацію та життєвий шлях полеглих у цій битві одеситів – Акели, Кутуза та Козака. 

 “Козак особисто на своїх плечах виніс побратимів, надавши першу медичну допомогу. Чоловік, якого він врятував, на його честь назвав сина… В’ячеславом”.

Також присутні дізнались історію позивного Акели. Улюбленим мультиком Миколи Троїцького був “Мауглі”, а персонажем – вовк-одинак Акела. До слова, з хінді це слово перекладається як “самотній”. Цікаво, що при аналізі персонажів мультфільму, критик Вільям Ярбро констатує: “з відходом природженого аристократа Акели в самотні мандри, зграя остаточно відбивається від рук — бандитські замашки беруть верх”.

Згадуючи загиблого Кутуза, Савицький відмітив: “В цей же день, 14 лютого, він телефонував своїм подругам, вітав із Днем всіх закоханих. Планував створити сім’ю. Не зважаючи на грізний вигляд, Кутуз був добряком в душі. Він залишився на війні назавжди.”

Нагадаємо, сьогодні в Одесі відбудеться Хода пам’яті Миколи Троїцького (Акели), В’ячеслава Кирилова (Козака) та Олександра Кутузакія (Кутуза).

Прийди і вшануй їхню жертву. 

Коли: 15 лютого, 18.00

Де: Парк Т. Шевченка, Одеса. 

Поділитись