Долучитись
Контакт-центр: +38(095) 002-31-28
  • UA

Національний Корпус

  • ПАРТІЯ
    • Лідер
    • Вища Рада
    • Центральний штаб
    • Історія
    • Обличчя
    • Програма
    • Статут
    • Підтримка
    • Приймальня
  • Осередки
  • ПРЕС-ЦЕНТР
    • Про головне
    • Події
    • Новини осередків
    • Трибуна
    • Коментарі
    • Соцмережі
    • Архів новин
    • Бібліотека
    • Фото
  • Контакти
  • МЕРЧ
ВСТУПИТИ В ПАРТІЮ

Кримінальне провадження по контрабанді бензину ТОВ “UPG” продовжується

by Мельниченко Олексій / 18 Липня, 2020 03:07 / Published in Житомирська область

Недавно ТОВ «UPG» вирішила купити рекламу на двох житомирських ЗМІ й довести декількома документами, що їх АЗС на вул. Незалежності 29 є нібито законною. Однак, всі знають, що це не так, а ще у компанії вийшло копнути собі яму глибше, опублікувавши документ, де згадується ПП “Укрпалетсистем”, компанія на яку було відкрито кримінальне провадження в лютому цього року за фактом контрабанди білоруського палива. Отже, розповідаємо.

В лютому 2020 року був гучний скандал пов’язаний з мережею автозаправок “UPG”, на яких продають білоруське пальне, що надходить на територію України контрабандним шляхом, а згадується у кримінальному провадженні та судових справах саме ПП «Укрпалетсистем». Ви можете  пам’ятати цей скандал, проте не знайдете про нього вже нічого, бо у місцевих ЗМІ це затерли.

Передісторія. Бренд UPG належить паливній компанії “Укрпалетсистем” (Коростень, Житомирська обл.), яка спеціалізується на поставках нафтопродуктів (переважно дизпалива) з Білорусі, а також на дрібнооптових поставках зі своїх нафтобаз. Вона входить в “українську паливну групу”. Кінцевим власником у реєстрі юридичних осіб вказана Юлія Васьківська, мешканка Коростеня, а засновником є Володимир Петренко. “Укрпалетсистем” була створена в 2003 році, її головний ресурс – це продукція Мозирського НПЗ.

Більшість АЗС компанії зосереджені в центральних областях України. За даними Oilnews,“Укрпалетсистем” також управляє чотирма АЗС під брендом «БНК», тобто “Білоруська нафтова компанія”.

Білорусь та її державний спецекспортер «Білоруська нафтова компанія» – найбільші постачальники моторних палив в Україну. Найбільшими ж покупцями білоруських нафтопродуктів є мережі ОККО, WOG, трейдер ЗНГК “Альянс Ойл Україна” і багато інших. Але з 2014 року у білорусів з’явився явний фаворит – компанія з дивною назвою «Укрпалетсистем», що розвиває мережу заправок під брендом UPG. Цей зліт пов’язаний тільки з одним-з підтримкою БНК. “Палети”, як їх називають на ринку, мають однозначні пріоритети в поставках, для нього у БНК діє система відстрочок платежів. Деталі такого зближення сторони коментують скупо, але на ринку впевнені – це непересічна взаємодія, тут щось більше. У 2015-2017 роках «Укрпалетсистем» відкрила чотири комплекси під брендом «Білоруська нафтова компанія».

Наприклад, друга АЗС “Білоруської нафтової компанії” розташована на колишній заправці UPG в передмісті Коростеня, де знаходиться штаб-квартира «Укрпалетсистем», що володіє нею.

Як проходила контрабанда?

Безпосередньо в оборудці з митниками та конвертаційним центром з фіктивними компаніями. Про це говорять відкриті кримінальні справи щодо працівників ГУ ДФС в Житомирській області, осіб напряму пов’язаних з ТОВ «UPG» та ПП «Укрпалетсистем». Коментуємо та демонструємо декілька  наглядних судових документів.

Розпочнемо зі справи № 686/4481/20 провадження № 1-кс/686/2401/20 від 18 лютого 2020 року дізнаємось наступне.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87700048

Пред’явлено ряд підозр службовим особам ДФС, а також особами ПП «УкрПалетсистем», які в складі організованої злочинної групи та конвертаційного центру, ухиляючись від сплати податків, перевищуючи службові повноваження, видаючи незаконні ліцензії завозили контрабанду в Україну, організували злочинний умисл з метою отримання надприбутків.

Іноземна компанія «DREKUP S.R.O.», котра фіктивна й належить ТОВ «UPG» закупляє паливо в Білорусі, але поставляється паливо не в країну фіктивної компанії, а контрабандою на територію Україну до ПП «Укрпалетсистем», ТОВ «Укрпетроліумгруп» та ТОВ «Юпіджі».

Цитуємо судовий документ:

«В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що у ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи відділу митного оформлення «Коростень» митного посту «Центральний» Енергетичної митниці Держмитслужби, та представники органів державної влади, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з керівниками ряду суб`єктів господарської діяльності (як суб`єкти ЗЕД, так і ті які надають митно-брокерські послуги), з метою отримання неправомірної вигоди, надають останнім незаконні переваги під час здійснення митного оформлення ПММ в режимі «Імпорт».

(…) Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 з метою ухилення від сплати податку на прибуток при здійсненні фінансово-господарської діяльності підконтрольних підприємств, застосовує злочинну схему суть якої полягає в перенесенні зобов`язань по сплаті податку на прибуток на підприємство не резидента.

Так, ОСОБА_1 та його довірені особи в Білорусії здійснюють закупівлю нафтопродуктів на підприємство не резидента України «DREKUP S.R.O.», але фактично поставка продукції здійснюється на територію України за адресами знаходження виробничих об`єктів ПП «Укрпалетсистем», ТОВ «Укрпетроліумгруп» та ТОВ «Юпіджі».

Документально оформлюється реалізація паливно-мастильних матеріалів підприємством нерезидентом та українськими підприємствами по завищеним цінам, для виведення капіталу за кордон. При цьому, службові особи підприємств складають інвойси від імені фірми нерезидента де вартість товару вказується близька до вартості в Україні.

В свою чергу посадові особи ВМО «Коростень» МП «Центральний» Енергетичної митниці ДФС не проводять належний митний контроль під час здійснення митного оформлення в режимі «імпорт» ПММ, які надходять на адресу підконтрольних ОСОБА_1 СГД. Враховуючи викладене, до державного бюджету не надходять кошти, у вигляді митних та податкових платежів, в особливо великих розмірах.

ТОВ «УкрПетроліумГруп» ввезення нафтопродуктів (палива дизельного) здійснюється з використанням посередника нерезидента – контрактоутримувача компанії «DREKUP S.R.O.» (IИO: 47783231, PodLesom 35 059 81 VysokйTatry, Словаччина) за цінами майже за рівнями оптових цін на території України. Встановлено, що ціна 1 тони дизпалива, за якою здійснювалось розмитнення протягом 2019 року товариством «УкрПетроліумГруп» в Україні, перевищувала вартість тони дизельного палива при ввезенні ПП «Укрпалетсистем» від тих самих виробників Республіки Білорусь за прямими контрактами, в середньому на понад 70 євро/т (за ідентичних умов поставки). Вищевказане може свідчити про наявність ознак завищення ТОВ «УкрПетроліумГруп» вартості придбання ПММ з використанням підконтрольного нерезидента «DREKUP S.R.O.» та виведення коштів (різниці в ціні) на закордонні рахунки посередника «DREKUP S.R.O.»

Також цікаво знати, що ПП «Укрпалетсистем» не сильно бажає платити державі податки, адже має у них борг в 70 626 544 грн. Це зазначено у реєстрі «Інформації про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг» (станом на 01.06.2020).

«Куплені» митники

Продовжимо документом міськрайонного суду Хмельницької області за 18.02.2020, справа № 686/30572/19, кримінальне провадження № 1-кс/686/2399/20. Суддя Сарбей О.Ф встановив задовільнити клопотання слідчого ДБР Михайлова П.С. та відсторонити Особу_1 від посади начальника управління по контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС в Житомирській області, раніше не судимого – у кримінальному провадженні №62019240000000782, за статтею 364 «Зловживання владою або службовим становищем».

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87659793

Цитуємо судовий документ:

«Проте, ОСОБА_1 , достовірно знаючи свої службові обов`язки, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно, не зважаючи на відсутність в ліцензійних справах необхідних документів, а саме сертифікатів, що засвідчують прийняття в експлуатацію об`єктів, а також інших документів, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, підписав ряд реєстрів суб`єктів господарювання яким прийнято рішення про видачу ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального, фактично розробив та вніс такі реєстри для підписання начальнику ГУ ДФС в Житомирській області, або в.о. начальника ГУ ДФС в Житомирській області внаслідок чого, в порушення вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», за відсутності сертифіката, який засвідчує прийняття в експлуатацію об`єкта, ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального отримали 77 суб`єктів господарювання за наступних обставин.

Так, ОСОБА_1 зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно за попередньою змовою з ОСОБА_2 , 01 липня 2019 року, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванням місці, підписав розроблений ОСОБА_2 реєстр суб`єктів господарювання, яким прийнято рішення про видачу ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним за 01.07.2019 №377-р, фактично розробив та вніс його для підписання начальнику ГУ ДФС в Житомирській області ОСОБА_3 , внаслідок чого, в порушення вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», за відсутності сертифіката, який засвідчує прийняття в експлуатацію об`єкта, ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним отримали наступні суб`єкти господарювання: ТОВ «УРПАЛЕТСИСТЕМ» номер ліцензії (32285225) 06040314201900072; ТОВ «АВТО-ПАЛИВОСЕРВІС» (39805194) номер ліцензії 06090314201900016 ; ТОВ «ГАЗ-РЕСУРС» (32297445) номер ліцензії 06160314201900199 ; ТОВ «ДІМАКСО» (41090918) номер ліцензії 06050314201900194…» та багато інших.

Наразі продовжується строк досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо підозрюваних осіб.

В тей же час мережа заправок та її власник Петренко отримує неймовірні суми доходу по країні, дозволяючи собі будувати АЗС біля житлових будинків з кричущими порушеннями та “скуповувати” житомирських представників органів влади різних ланок для її легалізації.

Отже, в бюджет області та держави не потрапляють сотні мільйонів гривень через кримінальні махінації, а саме контрабанду компанії ТОВ “UPG”, котра таким чином ухиляється від сплати податків за ввезення паливно-мастильних матеріалів в Україну.

Контрабанда, НіАЗСUPG, НКЖитомир

ПРЕС-ЦЕНТР

  • Про головне
  • Події
  • Новини осередків
  • Трибуна
  • Коментарі
  • Соцмережі
  • Архів новин
  • Бібліотека
  • Фото

Долучитись до партії

НАЦІОНАЛЬНИЙ КОРПУС

Національний Корпус – осередок сучасного українського націоналізму, що збирає навколо себе талановитих молодих патріотів, які працюють на благо своєї країні. Вступай до Національного Корпусу! Стань частиною великого руху, який щодня, крок за кроком, змінює країну.

Заповніть електронну анкету, і вже найближчим часом з Вами зв’яжуться наші представники, щоб розповісти правила та процедуру вступу.

    ПІДПИСКА НА НОВИНИ

    Підпишіться на нашу розсилку та отримуйте останні новини у свою поштову скриньку.

    ПАРТІЯ

    • Лідер
    • Керівництво
    • Історія
    • Обличчя
    • Програма
    • Статут
    • Фінансова підтримка
    • Приймальня

    ПРЕС-ЦЕНТР

    • Про головне
    • Події
    • Новини осередків
    • Трибуна
    • Коментарі
    • Соцмережі
    • Архів новин
    • Бібліотека
    • Фото

    Контакти

    Контакт-центр:
    +38 (095) 002-31-28

    Прес-служба:
    +38 (050) 838-72-01

    [email protected]

    © 2016-2020 Партія "Національний Корпус"

    Політика конфіденційності

    TOP