
Восени 2014 р. - навесні 2015 р. Цивільний Корпус «Азов» на основі частини зруйнованого заводу «Атек» збудував тренувальну базу для добровольців полку «Азов».
Перша велика громадська кампанія Цивільного Корпусу «Азов» розпочалася в 20 вересня 2015 р., коли він виступив одним з ініціаторів блокади Кримського півострову (на той момент українська не запровадила жодних реальних обмежень в торгівлі з окупованим російськими військами півостровом). Блокада тривала до квітня 2016 р. – були заблоковані 3 пункти перепуску в Каланчаку, Чаплинці та Чонгарі. До неї було залучено і добровольчий полк «Азов», який окрім забезпечення блокади Криму в с. Чонгар займався патрулюванням Геніченського р-ну Херсонської обл.
Також в 2016 р. зусиллями очільника Цивільного Корпусу «Азов» Андрія Білецького та історика Олександра Алфьорова до України з Росії внаслідок спецоперації була вивезена стародавня печатка великого київського князя Святослава Ігоровича Хороброго. Печатка датувалася 968-969 рр. Вона була знайдена в Києві в кінці 1970-х рр. і незаконно вивезена до Росії, де її планували виставляти в Новгородському музеї. Зусиллям Цивільного Корпусу «Азов» печатка була повернута до Києва і 11 травня 2016 р. була продемонстрована на прес-конференції. Після цього печатка виставлялася в десятках міст України.
В 2016 р. громадський рух Цивільний Корпус «Азов», очолюваний першим командиром батальйону «Азов» і народним депутатом Андрієм Білецьким, продовжив активно брати участь в політичному житті України. Завершивши в квітні 2016 р. громадську кампанію по блокаді окупованого Кримського півострову (блокаду почала здійснювати державна прикордонна служба), Цивільний Корпус «Азов» в травні 2016 р. провів антикапітуляційну кампанію «Вимоги Нації – Ні капітуляції» проти прийняття «Плану Мореля».
«План Мореля» передбачав проведення місцевих виборів на окупованій частині Донбасу і лише після цього російські окупанти мали б повернути контроль над кордоном українській владі. Президент України Петро Порошенко і його парламентська коаліція були готові підтримати «план Мореля». Таким чином мав бути виконаний план Кремля по впровадженню в українське політичне поле підконтрольних йому місцевих рад в окупованих частинах Луганської та Донецької областей. Однак протести Цивільного Корпусу «Азов» і ветеранів російсько-української війни в Києві призвели до того, що Петро Порошенко був змушений відмовитися від реалізації «плану Мореля».
Під час 10-тисячного мітингу під стінами Верховної Ради 20 травня 2016 р. Андрій Білецький заявив: «Найстрашніше, що нема жодного механізму, жодної гарантії повернення після виборів Україні Криму, Донбасу, українського кордону. І якщо ми проведемо вибори, то цього не станеться ніколи. Влада «розмиває» це питання, розповідаючи, що виборів не буде. Та це неправда. Влада намагатиметься їх провести, тому що обіцяла Заходу і Росії. Я визнаю в Україні тільки українські збройні сили, тільки українських прикордонників на українському кордоні».
Проведення успішної громадської кампанії та дипломатичного заходу міжнародного рівня в першій половині 2016 р. стали прологом до перетворення громадського руху Цивільний Корпус «Азов» на повноцінну політичну партію.
Партія Національний Корпус була утворена 14 жовтня 2016 р. на основі Цивільного Корпусу Азов – ветерансько-волонтерського руху підтримки фронту. Головою партії був обраний народний депутат Андрій Білецький, засновник і перший командир батальйону Азов, політв'язень режиму Януковича. Його заступником з ідеологічних питань став Микола Кравченко, ветеран батальйону «Азов» і кандидат історичних наук. В установчому з’їзді Національного Корпусу взяли участь старшійни національного руху і політв'язні часів СРСР - Левко Лук’яненко, автор Декларації про незалежність України і співзасновник Української Гельсинської Спілки, і Степан Хмара, один з керівників Української Гельсинської Спілки.
Протягом листопада-грудня 2016 р. волонтери і активісти НК провели масштабний моніторинг публічних закупівель Національної Гвардії України, який в 2017 р. презентував громадськості і правоохоронним органам Андрій Білецький.
До січня 2017 р. відбувалося організаційне становлення партійної структури Національного Корпусу, її переформатування на основі об’єднання осередків Цивільного Корпусу Азов з іншими ініціативними групами, що долучилися до політичної сили, очолюваної Андрієм Білецьким.
Крім проведення всеукраїнської громадської кампанії з вимогою зупинки роботи Сбербанку в Україні та його націоналізації Україною, Національний Корпус продовжував роботу в регіонах.
Так в квітні 2017 р. активісти НК допомагали Державній екологічній інспекції України проводити інспекцію водних ресурсів в Житомирі та Житомирській області. Луганський осередок НК передав бійцям 24-ї моторизованої бригади ЗСУ маскувальні сітки, їжу та одяг, зібрані волонтерами львівського осередку НК. В Дніпрі активісти НК допомогли комунальним службам міста у подоланні наслідків погодної негоди та прибрали повалені дерева з території Спеціалізованої багатопрофільної лікарні №1.
В квітні 2017 р. волонтери Національного Корпусу брали активну участь у евакуації мешканців населених пунктів під час вибухів на військових складах у м. Балаклії Харківської області, що розпочалися 23.03.2017 р. Тоді пожежа охопила майданчики зберігання артилерійських і танкових снарядів калібру 125 мм. і 152 мм., вогонь поширився приблизно на 1/3 території військових складів, площа яких становить 368 га. Спільно з МНС і МО України активісти НК евакуювали з м. Балаклія 16 тисяч осіб, з с. Вербівка — 2700 осіб, з с. Яковенкове — 806 осіб.
В травні-червні 2017 р. активісти НК взяли участь у відновленні зруйнованих будівель м. Красногорівка Донецької області, яке постраждало внаслідок масових обстрілів російської артилерії 25 і 28 травня 2017 р.
Російський артобстріл зруйнував відділення неврології та швидкої допомоги Красногорівської районної лікарні, був пробитий дах школи № 2 (після потрапляння снаряду школа загорілася). Російські снаряди пошкодили житлові будинки по вулицях Маяковського, Бєлінського, Грушевського, Богдана Хмельницького, Чайковського, Каштанова, Толстого. Багато було пошкоджених будинків в приватному секторі м. Красногорівки.
Національний Корпус спільно з волонтерами, окрім розбору аварійних ділянок пошкоджених будівель і їх відновлення, займався ще організацією харчування та роздачою речей першої необхідності місцевим мешканцям, що постраждали від російського обстрілу. Під час роботи бригада парамедиків Національного Корпусу стежила за технікою безпеки учасників ліквідації наслідків обстрілу терористами населеного пункту та надавала допомогу місцевим мешканцям.
В жовтні 2018 року в межах всеукраїнської кампанії Пам’ять Нації було відкрито перше в Україні «Історичне радіо». Протягом року наукові співробітники проекту організували проведення 27 історичних виставок і 6 пам’ятників на честь загиблих героїв України. В столиці «Пам’ять Нації» домоглася перейменування вулиць Жукова і бульвару Дружби народів на вулицю Кубанської України та бульвар Миколи Міхновського, засновника Українського Націоналізму.
В 2018 р. Національний Корпус започаткував творення власної партійної системи освіти – в березні відкрилась школа десятників, в серпні – школа активістів, в жовтні – школа референтів, а в листопаді – школа старшин. В сукупності їх закінчили 500 випускників, які отримавши нові знання з більшим запалом поринули у партійну роботу і соціальні проекти. Навчальний процес складався з 15 предметів, які викладали кандидати і доктори наук, спеціалісти у своїх галузях – від менеджменту і історії до психології та політології.
В 2018 р. проект “Одна кров” Національного Корпусу, який з'явився на весні цього року, розрісся до відділень в 23 містах України, кількість донорів зросла до 1 тисячі осіб, які здали 300 літрів крові за рік.
Після масштабних сутичок на акціях проти Свинарчуків Порошенка у Києві та Черкасах, далі слідуючи маршрутом передвиборчого туру Петра Порошенка, активісти Національного Корпусу намагалися отримати відповідь у президента на питання «Де відрубані руки крадіїв на армії» в Житомирі, Вінниці, Івано-Франківську, Львові.
31 березня та 21 квітня 2019 р. Національний Корпус організував моніторингову місію на виборах Президента України, фіксуючи та попереджаючи порушення виборчого регламенту на виборчих дільницях та у ЦВК.
3 червня 2020 р. слідство по справі Гладковського завершилося і йому було висунуте звинувачення у зловживанні при поставках військових вантажівок, що нанесли державі більше 17 млн. грн. збитків.
Завдяки громадській кампанії НК всі учасники схеми Гладковських були звільнені і відсторонені від будь-якої діяльності пов’язаної з оборонною сферою. НК зекономило мільйони доларів оборонного бюджету України, які б Гладковські і їх підручні могли б вкрасти за 2019-2020 рр.
1 жовтня 2019 р. новий президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила план Штайнмаєра по врегулюванню збройного конфлікту на Донбасі. Цей план фактично був повторенням плану Мореля, який в 2016 р. Цивільний Корпус Азов не дозволив втілити президенту Петру Порошенко.
Того ж дня під Офісом Президента відбувся мітинг Національного Корпусу і інших патріотичних політичних сил з ультиматумом президенту Зеленському не виконувати формулу Штайнмаєра, яка передбачала амністію бойовикам, які мали стати міліцією та проведення виборів на окупованих російськими військами територіях до отримання Україною контролю над державним кордоном Луганської та Донецької областей. Фактично виконання формули Штайнмаєра було б м’якою формою капітуляції України, що породила б легалізацію російських агентів на Донбасі. Під час акції протесту лідер НК Андрій Білецький оголосив про формування Штабу спротиву капітуляції:
«Ми маємо створити Штаб спротиву капітуляції, випрацювати план і збиратись не тільки під прапорами, а повинні боротись кожен день по усіх областях на вулицях наших міст і сіл. Ми обов’язково їх зламаємо й поборемо. Формула Штайнмаєра і мінські угоди – це просто дешеві папірці, які не вартують навіть того паперу, на яких вони написані. Ми будемо боротися проти цієї ганебної історії, яка називається мінські домовленості або план Штайнмаєра, поки це не буде знищено».
Протягом тижня з моменту заяви Андрія Білецького за ініціативою НК штаби спротиву капітуляції були створені в усіх областях України, в яких почалася координація патріотичних сил для спротиву капітуляції України.
31 березня Верховна Рада прийняла законопроект 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Завдяки громадському тиску Національного Корпусу і аграрних асоціацій з законопроекту були викреслене право іноземців чи іноземних фірм купувати українську землю, а також було зменшена норма максимальної концентрації сільськогосподарських ділянок в руках одного власника з 10 тисяч до 100 га (до 2023 р.). З 2023 р. с/г землю зможуть купувати компанії, у яких кінцевими власниками будуть українські громадяни. Початок торгівлі державною і комунальною землею відклали на 2 роки, адже вона досі не внесена уся в земельний кадастр на чому наголошував НК. Водночас НК виступало за граничну норму концентрації від 300 до 500, а не 100 га, адже для ведення середнього фермерського господарства саме 300-500 га є оптимальними. Водночас в законі було передбачене переважне право орендаря на викуп орендованої землі, на чому також наголошували НК і аграрні асоціації.
Таким чином, основні вимоги НК були виконані, хоч остаточний законопроект і не повністю відповідає баченню НК.
Під час жорстких карантинних обмежень ініціатива НКВолонтери працювала в десятках міст України, допомагаючи українцям, які виявились незахищеними, зіткнувшись з пандемією COVID-19.
До кампанії НКволонтер по усім областям України долучилось 1465 волонтерів, які доставляли продуктові набори малозабезпеченим сім’ям і пенсіонерам; шили маски та забезпечували засобами персонального захисту медичні заклади; через дефіцит транспорту довозили медиків до роботи, були донорами крові, адже через пандемію коронавірусної хвороби в українських медзакладах виник дефіцит донорської крові.
Результати компанії НКВолонтер в цифрах:
Не зважаючи на це, системний тиск Національного Корпусу на правоохорону систему України дав свої плоди. 3 вересня Досудове Бюро Розслідувань відкрило досудове кримінальне провадження проти депутатів від проросійської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука, Вадима Рабіновича, Тараса Козака, Рената Кузьміна, Тетяни Плачкової та Олександра Колтуновича на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва. Причина – факти вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ста. 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада), за фактом поїздки 10.03.2020 р. до м. Москви та участі в самочинних перемовинах з депутатами Державної Думи Російської Федерації.
Відсутність реакції на зростання проросійських сил в Україні з боку державної влади спонукало активну частину патріотичної громадськості діяти самостійно – 27 серпня на трасі Київ-Харків, на під’їзді до Харкова, група патріотів України зупинила автобус з проросійськими тітушками з організації «Патриоты за жизнь», яких очолював колишній боєць Беркуту, звільнений внаслідок люстрації. Відбулася сутичка, в якій проросійські тітушки були переможені. Того ж дня поліція затримала 16 патріотів України, деякі з затриманих навіть не брали участі в сутичці, а просто мали відкрити українську патріотичну позицію в Харкові. Натомість жодного тітушку з «Патриотов за жизнь» не затримали.
Наші волонтери відвідали Дворічанський район Харківської області, передавши гуманітарну допомогу – харчові продукти, воду й одяг – місцевим жителям, а також 2 000 літрів питної води – пожежникам. Крім того, волонтери взяли активну участь у гасінні полум’я. На Луганщині активісти відвідали Трьохізбенку та Райгородок, де пожежі вже вдалось локалізувати. Наші волонтери слідкуватимуть за ситуацією й надалі готові допомагати ДСНС у боротьбі з лісовими пожежами.
14 жовтня Національний Корпус став співорганізатором щорічного Покровського маршу. 10-тисячна колона пройшла маршрут від парку Шевченка до Офіса Президента, де очільник Центрального Штабу Національного Корпусу висунув вимоги до Президента України: