
У вівторок, 23 листопада, у Миколаєві встановили інформаційний куб “Екотранс отруює місто”, присвячений проблемам скандального підприємства. Також роздавали інформативні листівки із коротким описом проблеми. Організатором акції став миколаївський осередок Національного Корпусу.
За словами представників НК, головна мета – це інформування місцевих жителів про діяльність заводу, яка шкодить навколишньому середовищу та створює відчутний дискомфорт миколаївцям.
– Місцеві жителі, які живуть поруч із підприємством, вже довгий час намагаються відстояти свої права. Ми підтримуємо їх, організовуємо спільні акції. Проте, не всі миколаївці знають про цю проблематику чи наслідки господарської діяльності “Екотрансу”. Уявіть, завод збільшив у кілька разів потужності, але кількість шкідливих викидів в атмосферне повітря залишилася без змін. Як таке можливо?, — коментує керівник штабу Нацкорпусу у Миколаєві Олександр Глущенко.
Крім цього, учасники заходу збирали підписи для колективного звернення до Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України, Кабінету Міністрів України та народних депутатів Верховної Ради України “Про незаконну діяльність ТОВ «Екотранс» на території міста Миколаєва без проходження процедури ОВД (Оцінки впливу на навколишнє середовище). За кілька годин вдалося зібрати понад 100 підписів. Організатори повідомляють, що продовжуватимуть проводити подібні інформаційні акції.
Підприємство займається тим, що виробляє рослинні олії та переробляє насіння олійних культур. За словами миколаївців, із труби підприємства в атмосферу здійснюються шкідливі викиди – гар, кіптява та залишки олії. Вони осідають на будь-яких поверхнях та у будь-яких легких мешканців. Такі дії можуть призвести до тяжких наслідків для довкілля та здоров’я містян загалом.
Зазначимо, що раніше керівництво “Екотрансу” пообіцяло встановити нові фільтри та шумоізоляцію. Після цього завод закрили начебто на модернізацію. Голова Миколаївської ОДА Віталій Кім пообіцяв, що підприємство відновить роботу лише тоді, коли надасть документи про проведену роботу, а також документ ОВД (Оцінка впливу на навколишнє середовище). На початку вересня “Екотранс” відновив роботу — місцеві жителі стверджують, що завод не виправив зауваження, що обговорювалися раніше. Люди продовжують страждати від шуму та диму. На додаток, підприємство відмовило у наданні відповідних підтверджувальних документів про виконану роботу зі встановлення фільтрів та шумоізоляції.