Сьогодні, у День Північних територій, виражаю слова підтримки нашому союзнику – Японії.

Історія Північних територій, або, як їх називає окупант «Південних Курил», майже ідентична з історією анексованого Криму. Росія, так само незаконно заволоділа ними, а в світі їх статус дуже подібний статусу, нашого окупованого півострову.

Не зважаючи на моральну та матеріальну підтримку від Японії, що ми спостерігаємо від самого початку російсько-української війни, наша влада досі офіційно не визнала японського суверенітету над Північними територіями.

Тобто, фактично, займає у даному конфлікті, проросійську позицію. У той час, коли ще один наш союзник – США, беззаперечно підтримує у цьому протистоянні, позицію Токіо.

Об’єктивно зважаючи на ситуацію з Північними територіями, не складно усвідомити, що визнання Україною, японського суверенітету над ними, продемонструвало б нашу підтримку союзнику у боротьбі проти російських територіальних зазіхань.

Тож, щиро сподіваюсь, що офіційна позиція України у даному питанні, якомога швидше обернеться в бік підтримки Японії, щоб наші країни, змогли ще тісніше об’єднати зусилля, у супротиві РФ.

Поділитись