Чому Україна втрачає міжнародну підтримку в протистоянні з РФ

21.08.2019, 14:08

Останнім часом все частіше можна спостерігати за послабленням зацікавленості міжнародної спільноти до російської агресії проти України. Яскравим проявом цього стало повернення в червні права голосу Росії в ПАРЄ, збільшення кількості заяв представників владних структур ФРН, Франції та Італії про скасування запроваджених у 2014 році проти РФ міжнародних санкцій, підтримка ФРН та дозвіл Вищого адміністративного суду Фінляндії на будівництво газопроводу “Північного потоку – 2”.

Як не прикро про це говорити, але основна причина цього полягає в пасивності України підтримувати міжнародну спільноту в її адекватній реакції на збройну агресію РФ проти нашої держави. Першопричинами цього можна назвати подальшу економічну співпрацю України з РФ, корумпованість вищих ешелонів влади та неспроможність української сторони довести міжнародній спільноті реальні факти, що підтверджують російську агресію.

Саме через безпорадність нашої влади у питанні збору доказів перебування російських військ на Донбасі займаються іноземні установи, зокрема лондонська дослідницька група Forensic Architecture, експерти якої 18 серпня оприлюднили чергові факти причетності штатних підрозділів ЗС РФ до вбивств українських військовослужбовців під Іловайськом у 2014 році. А що для цього зробила українська сторона? Чому британські експерти повинні були самостійно копатися в неймовірній кількості фотографій і матеріалів з Інтернету, а не використали матеріали, зібрані СБУ та МО України? Чому розвідінформація та матеріали, якими володіють українські спецслужби, не використовуються належним чином насамперед щодо формування доказової бази для звинувачень РФ у міжнародних судах та трибуналах через порушення нею норм і принципів міжнародного права, через неоголошену війну проти нашої держави?

З огляду на це створюється враження, що Україна свідомо покидає своїх міжнародних партнерів віч-на-віч в протистоянні з РФ, залишаючи за собою лише право стримування ворога на лінії зіткнення.

Черговим доказом цього може слугувати і відсутність належної реакції Генпрокуратури України та українських спецслужб на заяву Скотланд-Ярда про розслідування ролі Путіна в скоєні у березні 2018 року замаху на Скрипаля із застосування хімічної зброї на британській території. І це вже не вперше Україна займає вичікувальну позицію, замість того що б діяти активно, використовуючи відповідну ситуацію для боротьби з російським агресором.

Нагадаємо, що українська сторона одна з останніх приєдналася до міжнародних санкцій, запроваджених проти РФ через отруєння представниками російських спецслужб Скрипаля та загибелі британської громадянки. Мовчить наша держава і зараз тоді, коли потрібно діяти швидко і рішуче.

Україна не зможе довести причетність Путіна до трагедії в Солсбері, але спроможна довести його причетність до агресії РФ проти нашої держави як головнокомандувача ЗС РФ, без дозволу якого жоден російський військовослужбовець зі зброєю в руках, а також військова техніка не покинуть РФ і не вестимуть бойові дії на території інших держав. Ми повинні діяти за прикладом британців, які на відміну від правоохоронних та судових органів України не побоялися оголосити в розшук російських агентів та розпочали слідчі дії проти президента РФ.

Втім в реальності маємо зовсім іншу картину. Як вже повідомляли експерти Національного Корпусу, українські суди продовжують звільняти вбивць українських військовослужбовців та виносити обвинувальні вироки учасникам АТО. Для прикладу 5 серпня Жовтневий суд Маріуполя ухвалив рішення щодо зміни запобіжного заходу Роману Джумаєву та Сергію Костенюку, які вбивали захисників Донецького аеропорту та Мар’їнки, на домашній арешт. Мабуть, українська Феміда вважає домашній арешт найбільш ефективним покаранням терористів з т. зв. “ЛДНР” за здійснені ними масові вбивства українських військовослужбовців.

Тут можна згадати також і про пасивність українських судів і правоохоронних органів в справі із збиттям російськими військовими 17 липня 2014 року над Донецьком Boeing 777 рейсу МН17, оголошенням в міжнародний розшук таких терористів як Гіркін, командувачів 1 і 2 АК 8 А ПвО ЗС РФ генерал-майорів ЗС РФ Олексія Завізйона й Сергія Кузовлєва та багато інших військових злочинців з РФ, а також громадян інших іноземних держав, які воювали на стороні терористичних формувань т. зв. “ЛДНР”.

Ось вам і відповідь на просте запитання, чому світова спільнота втрачає інтерес до України, не бажає підтримувати її у протистоянні з російським агресором. І чим довше українська влада ігноруватиме зусилля міжнародної спільноти, демонструватиме свою безпорадність у боротьбі з російським агресором, тим менше шансів залишиться в України на збереження свого суверенітету і територіальної цілісності.

Для запобігання можливому розвитку ситуації українська влада та все наше суспільство має діяти рішуче і сміливо. Російський агресор повинен бути знищений і покараний, а загравання з ним – це лише втрата дорогоцінного часу і життя наших захисників.

Поділитись