Моя думка стосовно цього така: В Україні виникла проблема з публічними бібліотеками, їх кількість в Україні налічує – 15916 ця цифра найвища серед багатьох країн Європи. Приміром, в Італії 3,5 тисяч бібліотек, в Німеччині 9 тисяч.

Ви можете подумати, що це дуже велика кількість і це добре, ви будете праві, але натомість Україна входить у п’ятірку країн з найменшою кількістю користувачів на одну публічну бібліотеку і з найменшою кількістю відвідувань однієї бібліотеки.

Сама концепція бібліотек в Україні яка є наразі,дуже дорого обходиться державі, в рік це близько 2,5 мільярди гривень.
Це шалені гроші, але їх вистачає лише на злиденне існування бібліотек, у більшості з яких не має навіть інтернету (70%) та опалення (26%) та, що казати за це, в деяких навіть не має світла (2%), не кажучи вже про новітні книги та літературу

Доречі, кількість людей на кожну бібліотеку в Україні становить 2597 тисяч. В Нідерландах в середньому одна бібліотека розрахована на 15 тисяч жителів, в Великій Британії 13 тисяч, в Данії на 10 тисяч тощо.

Ще один найнижчій показник українських бібліотек у Європі, це кількість відвідувачів, близько 13 людей на одну бібліотеку в день, тим часом в Данії 183, у Великій Британії 179, у Фінляндії 148.

Такі низькі показники очевидно кажуть про те, що сама концепція бібліотек яка є наразі являється не актуальною та не цікавою для сучасного читача.

Що ж цим робити ?
Літературний клуб «Пломінь» я вважаю той самою актуальною концепцією, яку я приведу як приклад сучасної освітньої лабораторії та вільного простору для самовдосконалення особистості.

У приміщенні цього клубу регулярно проходять просвітницькі заходи: лекції, семінари, освітні курси, виставки, презентації та майстер-класи від провідних українських та європейських інтелектуалів.

Спільно з талановитими перекладачами та редакторами здійснюється видання чільних шедеврів спадщини світової думки. Щоквартально друкується культурологічний журнал «Пломінь», що охоплює метаполітичний, філософський та історичний дискурси.

На основі літературного клубу створено: Читацький клуб, книжкова крамниця, кіноклуб, художня студія, шаховий клуб, курси ораторського мистецтва та вивчення мов, і це не повний перелік того, що проводиться у ОДНОМУ приміщенні, саме такою має бути концепція сучасної бібліотеки!

На останок хочу сказати : Ми будемо відстоювати бібліотеки у нашому місті, але будемо наполягати на модернізації їх до сучасних читацьких хабів бо це сучасно та актуально.

Поділитись