На Київському безпековому форумі влада України окреслила свою міжнародну позицію через три головні «меседжі»: протистояння Москві, захист свободи та демократії, протидія загрозі «глобальної демократії» – українському націоналізмові. Не багато, не мало – влада в Україні оголосила війну самим українцям.
Усі виступи влади України на міжнародній арені завжди були і залишаються лицемірними та софістичними. «Механізм системного наступу на вільний світ», про який йшлося на безпековому форумі в Києві, був запущений не з часу окупації Криму та початком агресії на Донбасі, як це стверджують владоможці, а набагато раніше. Влада в Україні з початку її незалежності усіма силами допомагає російській агресії, підживлюючи її власними бізнесовими інтересами. І російсько-українська війна в Криму та на східних землях України розпочалася за підтримки саме «української» влади. І тепер, коли вже четвертий рік українці гинуть в «АТО», влада не робить жодних кроків для перемоги.
Режим Путіна посилюється завдяки владі в Україні. Тому щонайменше дивними виглядають її прагнення тепер вступити в боротьбу за «базові цінності і засади демократії», про які раніше ніхто й не думав. Очевидно, перед виборами-2019 влада має на меті здобути власні політичні дивіденди перед західними партнерами, стаючи під стяг «демократичного типу ухвалення рішень у глобальному масштабі». При цьому про інтереси самих українців знову ніхто не каже ані слова.
Влада України пропонує «переосмислити поточну реальність та усвідомити, що вижити в старих парадигмах вже неможливо». Яку «поточну реальність» пропонується переосмислити, і які «нові парадигми» репрезентуються українцям? Розглянемо ці пропозиції.
Із виступів на безпековому форумі в Києві чітко видно, що головний ворог влади в Україні – це українські націоналісти, власне, самі українці та українські інтереси. Для владоможців «головний напрямок у протидії загрозі сильній глобальній демократії – відмова від наративів, що їх нав’язує Кремль та інші замовники політичного впливу». До цих наративів, «що псують відносини між країнами», влада відносить праворадикальний та націоналістичний.
Так само шкідливим для відносин із західними країнами влада проголосила наратив про тотальну корупцію в Україні. Тобто, за словами владоможців, її в нашій державі немає. Відкидаючи реальні проблеми українців – економічне зубожіння, соціально-демографічну кризу, відсутність політичної культури, – влада України має на меті «зміцнення економічної спроможності демократії». Іншими словами, зміцнення олігархічної системи поза українськими національними інтересами, оскільки останні не вписуються в «економічну пов’язаність вільного світу». При цьому, влада України проголошує «відмову від практики business as usual із диктаторськими режимами, що становлять загрозу демократії», водночас не позбуваючись тих самих бізнесових інтересів із Російською Федерацією.
Які «демократичні цінності» пропонуються українцям замість українських національних? Європейський лібералізм, який давно позбувся статусу свободи, а став свавіллям відносно національних устремлінь. Повторюючи за лібералами, влада в Україні називає прагнення української нації «ілюзією величі», що притаманна тоталітарним режимам.
Європейський лібералізм якнайкраще підходить сучасним українським олігархам. Моральна безвідповідальність, психологічна розбещеність та соціокультурна розмитість – ця пропаганда лібералізму чудово підживлює економічну могутність представників великого бізнесу України. «Гроші не пахнуть», їх можна робити на всьому і попри все. При цьому безкарно, оскільки «в ім’я демократичних цінностей».
Зробити з українця покірного козла, який приречений визначатися зі своєю «гендерною приналежністю», час від часу тонути в хаосі ліберальної інформації, але постійно приносити прибуток «сильним світу цього» – ось мета «важкої боротьби за демократію». І на вістрі цієї боротьби стоїть нинішня влада в Україні.
Цьому перешкоджають українські націоналісти. Тому нас прагнуть позбутися. Найближчим часом очікуємо розгортання повномасштабної війни з українцями – в політичній, інформаційній та економічній сферах. Але ми продовжуємо боротьбу за українські національні інтереси.
Україна має бути незалежною, сильною та заможною державою, з власною позицією на міжнародному рівні. Лише в таких умовах ми виживемо як нація, здобудемо перемогу в російсько-українській війні та повернемо свої землі.
Ірина Боднар-Коваленко