placeholder+image

Чому ЗСУ повинні відновити військову частину в Береговому

Нещодавно розпочалося обговорення ідеї розмістити у місті Береговому, що на Закарпатті, військову частину. Точніше – відновити її. Раніше в Берегові базувався 315-й гвардійський механізований полк. Але 2003 року військову частину було розформовано. Нині існує ідея розміщення у місті окремого батальйону 128-ї Закарпатської гірсько-піхотної бригади, яка зараз базується в Мукачеві, Ужгороді та Виноградові. Згідно з попередніми планами, військову частину можна буде відновити до кінця 2019 року.

На ідею відновлення військової частини уже встиг відреагувати міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Він висловив занепокоєння планами розміщення військової частини у місті з найвищою часткою угорців серед населення.

Оцінюючи поведінку угорського міністра, варто відділити мух від котлет, а параною і емоції – від раціонального аналізу дійсності. Почнемо з параної. Хибно думати, що "злі-презлі" угорці планують у найближчому часі здійснити військову агресію з метою анексії частини наших земель (на жаль, у емоційно розігрітому українському суспільства такі тези поширюються дуже легко). Але безперечним є факт, що Угорщина намагається спекулювати на нібито обмеженні прав угорської меншини на Закарпатті. Сам Сіярто пояснив, що бачить у планах розміщення військової частини недовіру української влади до місцевої угорської громди.

"Це означає, що вони вважають угорську національну спільноту загрозою Києву, що є обурливим, і саме тому Угорщина категорично відкидає це", - сказав він.

Потрібно розуміти, що Угорщина дійсно проводить досить систематичну політику захисту інтересів угорських меншин у сусідніх державах. Але, якщо говорити про чинний уряд, ніяких територіальних претензій вона не озвучує. Окрім того, підвищену чутливість офіційного Будапешту до теми угорських меншин варто пов'язувати з нинішньою виборчою кампанією. Правлячій партії "Фідес" доводиться конкурувати з популістським "Йоббіком", окремі представники якого справді зачіпали теми територіального ревізіонізму. Тож "Фідес" намагається довести правильність своєї політики захисту угорських меншин за умов принципової поваги до територіальної цілісності сусідніх держав.

Як за цих умов має поводитися Київ? Твердо і розважливо водночас! З одного боку потрібно не допускати якихось справді антиугорських, спрямованих проти угорської меншини випадів. Як показали нещодавні провокації в Ужгороді, у таких випадах зацікавлені передусім у Москві. З іншого боку, потрібно демонструвати твердість у справді принципових питаннях. Саме таким питанням після заяви Сіярто стала тема відновлення військової частини у Береговому.

Практика показує, що демонстрація принципової позиції у стосунках із Угорщиною з часом себе окупає. Наприклад, Словаччина також мала ряд суперечок із Угорщиною, але продемонструвала твердість, і сьогодні Угорщина та Словаччина є союзниками.

Нарешті слід відзначити наступне. Демонструючи належну принциповість у стосунках із Угорщиною, українська влада також мала б прореагувати на головні загрози стабільності на Закарпатті - Медведчука і місцеві проросійські сили. А з цим вона, на жаль, не поспішає.

Петро Климчук

placeholder+image

16 січня – день пам'яті українських захисників Донецького аеропорту – «Кіборгів»

"Кіборги" у 2015 році у запеклих боях 242 дні тримали оборону ДАП. Таке прізвисько військові отримали за неймовірну...

placeholder+image

Сергій Коротких сьогодні о 21:00 стане гостем програми Vласть vs Vлащенко

Про державні таємниці та гучні розслідування, про життєвий шлях, добровольчий рух та Путіна. Найгостріші питання від...

placeholder+image

Одеса перетворилась у південну кримінальну республіку, непідконтрольну Києву

Національний Корпус Одеси разом з одеситами та іншими громадськими організаціями провели мітинг під мерією міста. Ми...

16 січня – день пам'яті українських захисників Донецького аеропорту – «Кіборгів»

Сергій Коротких сьогодні о 21:00 стане гостем програми Vласть vs Vлащенко

Одеса перетворилась у південну кримінальну республіку, непідконтрольну Києву

Національний Корпус влаштував свято для дітей в Богодухові

Святослав Сірий: Національний Корпус створює умови для розвитку молоді

Перемога в Миколаєві: спорткомплекс «Зоря» буде збережено!

Олег Петренко: На Україну чекає брудна виборча кампанія з великою кількістю порушень

Перемога Нацкорпусу: замість незаконної парковки на Троєщині таки буде дитсадок

З Маланкою! Нацкорпус організував перший різдвяний вертеп у Кривому Розі

Забудова з порушенням усіх норм в історичному ареалі Дніпра заблокована Національним Корпусом. Вимагаємо законного проекту будівництва

Керівник НК Маріуполь розповів про курси самооборони для жінок в ефірі телеканалу МТВ

Цей день в історії України: 11 січня 1913 року народився Василь Кук — останній головнокомандувач УПА

Порожні обіцянки: як олігархічні партії обдурюють українців

Вперше в Україні: суд засудив сепаратиста з Кривого Рогу, який здійснив наругу над державним символом

Ілюзія декомунізації: як слабка влада імітує боротьбу з ворогами

Удар по труханівскій мафії в Одесі: Нацкорпус слідкує за розвитком подій

Голова осередку НК в Енергодарі ввійшов до списку найвпливовіших чоловіків міста

Ukrainian Kickboxing Series OPEN CUP - 2018: Наші – найкращі!