Влада клоунів очікувано розгорнула наступ на українську ідентичність. Під ударом опинились державна мова та національна література. Днями Міністерство освіти і науки повідомило про суттєві зміни в ЗНО. З 2021 року тестування знань з української літератури стане не обов’язковим для вступників до вітчизняних вишів. Ганебну ініціативу проштовхнули під ширмою «реформи» начебто покликаної полегшити підготовку до іспитів абітурієнтам.

Це свідома антиукраїнська диверсія в освітній сфері. Влада цілеспрямовано девальвує статус національної літератури, яка завжди була важливим джерелом формування патріотичного світогляду. Такі новації сприятимуть дедалі більшій деградації молоді. Адже в сучасних реаліях дефолту людського капіталу чимало абітурієнтів розглядатимуть українську літературу як вторинний предмет, нехтуючи її багатством через «непрактичність». В підсумку нас чекає стрімке падіння інтелектуального рівня юного покоління.

На такому фоні днями з’явилась новина про реєстрацію у Верховній Раді одразу двох антиукраїнських законопроектів, які підривають статус державної мови в освіті: 3077, 3077−1 . Примітно, що співавтором одного з них є одіозний українофоб з «партії» Зеленського Бужанський. Суть законопроектів полягає у зрівняння московської мови з українською в освітньому процесі.

Українська мова, література та історія – це фундаментальні компоненти нашої ідентичності. Знецінення кожного з них рівнозначне злочину, за який неодмінно настане відповідальність

Поділитись