Андрій Білецький: Розмови про мир за будь-яку ціну деморалізують армію

13.09.2019, 15:09

За час «хлібного перемир’я на Донбасі загинуло вдвічі більше солдат, ніж в середньому за 2018 рік. Про це в ефірі програми «Інтерв’ю з Юлією Литвиненко» сказав лідер Національного Корпусу Андрій Білецький

«Розмови про мир за будь-яку ціну деморалізують армію і суспільство Це багато років робив Порошенко це перетворювалось в абсолютно нещиру історію, коли армія була постійно на перших шпальтах, а насправді була годівницею для близьких сім’ї, і це деморалізувало армію. І постійні розмови про мир за будь-яку ціну – це теж жахлива історія , – вважає він.

Лідер Нацкорпусу констатував, що за час «хлібного перемир’я» вже загинуло вдвічі більше солдат, ніж в середньому за 2018 рік.

«Сьогодні загинуло двоє, з початку вересня загинуло восьмеро. За 2018 рік в середньому гинуло дев’ять людей. Ми за 12 днів маємо вісім загиблих, за попередній місяць – шістнадцять, за липень – сімнадцять, вдвічі більше, ніж в середньому за 2018 рік, і це під час так званого «хлібного перемир’я», – сказав Білецький.

Водночас, зауважив він, влада планує підписувати капітулянтські мінські угоди.

«От уявіть, солдат стоїть заради чого? Щоб дати час цьому парламенту ратифікувати мінські угоди? Зробити тих людей, які в них стріляють, народною міліцією окремих районів Донецької й Луганської областей, тобто легалізувати армійські корпуси т. зв. ЛНР ДНР ? За це людина повинна сьогодні гинути на фронті? Їй не кажуть, що ми повернемо свої території, їй не кажуть, що ви стоїте на захисті своєї сім’ї, свого міста і т.д. Їм кажуть, ви почекайте, поки ми підпишемо фактично капітулянтський і ганебний договір. Яка мораль в такому випадку буде у солдата?», – запитав політик.

За словами Білецького, президент Зеленський не надто цікавиться армією.

«Тут нема чого порівнювати, Порошенко у цьому плані був точно не кращий, але ми отримали нового президента, для якого армія в кращому разі – тема для гарного посту у фейсбуці, подяки на День Незалежності чи 14 жовтня, а не хребет держави так, як це є у величезній кількості країн світу: Ізраїлі, Туреччині, Таїланді», – сказав лідер Національного Корпусу.

Білецький зазначив, що президент відповідає за безпековий блок, і він мав усі важелі в руках, але «нічого концептуального та стратегічного для розв’язання соціальних проблем армії, питань її підготовки поки що не було зроблено, хоч минуло вже досить багато часу».

Поділитись