ЛІДЕР ПАРТІЇ

АНДРІЙ БІЛЕЦЬКИЙ

Якщо влада не може чогось зробити, вона не може прикриватися тим, що громадська пряма дія — це порушення закону. Тоді своє слово має сказати народ

БІОГРАФІЯ

Він виявився єдиним комбатом 2014 р., який сформував політичну партію Національний Корпус і продовжує займати помітну роль в житті країни. Проявивши себе на війні, він став ініціатором цілого ряду громадських проектів.

Громадський діяч

В 2006 він очолив організацію Патріот України, яка стала найбільшою українською націоналістичною організацією на Сході і Центрі України.

В 2011 підконтрольна Москві СБУ запроторила А. Білецького та його найближчих помічників до в’язниці. Весь час він утримувався за гратами без вироку суду. Після перемоги Революції Гідності 25.02.2014 А. Білецький звільнили з-за грат згідно з постановою Верховної Ради про звільнення політвʼязнів.

Командир першого українського добровольчого загону

Біля витоків українського добровольчого руху стояв А. Білецький. З бійців Правого Сектору і ультрас в останні дні революції він створив бойовий загін. 28.02.2014  він знищив осередок сепаратизму в Харкові – клуб Оплот, а 1 березня обороняв від сепаратистів Харківську ОДА. Після цього бойовий загін було переформатовано в партизанський загін Чорний Корпус.

А. Білецький і його бійці 10 березня затримали ватажка Антимайдану Луганську, Арсена Клінчаєва, що захопив Луганську ОДА. Через продажність міліції Клінчаєв опинився на волі, що призвело до окупації РФ половини Луганщини.

Саме Білецький був першим українським командиром, який прийняв бій проти російських окупантів. 14-15.03.2014 російські найманці штурмували штаб Чорного Корпусу, який базувався в Харкові на вул. Римарській, 18. Проти 32-х захисників штабу було тисяча росіян і сепаратистів. В перестрілці нападники втратили 2 загиблих і відступили. Ця перемога є найбільшим внеском у знищення сепаратизму на Харківщині.

Командир батальйону «Азов»

На початку травня А. Білецький з бійцями виїхав у Приазов’я, де 05.05.2014 56 чорних чоловічків стали батальйоном Азов.

Пробиваючи суходільний коридор до окупованого Криму росіяни 09.05.2014 захопили Маріуполь. А. Білецький розпланував операцію по звільненню міста і 13.06.2014  особисто очолив сотню азовців, яка за 2 години бою взяла ворожий укріпрайон. Звільнення Маріуполя – найбільша українська перемога в війні на Донбасі.

05.08.2014 А. Білецький на чолі батальйону Азов за підтримки ЗСУ звільнив м. Мар’їнка, передмістя Донецьку.

10-20.08.2014 він брав участь в Іловайській операції. На її початку А. Білецький склав доповідну записку начальнику Генштабу Муженко про імовірне оточення українських військ в Іловайську. Генштаб не дослухався до Білецького і отримав Іловайський котел, сотні вбитих і полонених українських воїнів.

Відступивши з Іловайська, батальйон Азов став на обороні Маріуполя, бо Порошенко вивів з міста і околиць усі війська. Доля півмільйонного міста і всього Приазов’я опинилася в руках А. Білецького. За тиждень він збудував систему оборони, яка стримала наступ регулярної армії РФ 04-05.09.2014  і відкинула її з околиць міста.

В кінці вересня А. Білецький добився переформатування батальйону Азов у полк.

Лідер національних сил

Восени 2014 р. А. Білецький був обраний народним депутатом і став заступником голови Комітету нацбезпеки та оборони, чим скористався для зміцнення фронту. Після обстрілу російською артилерією Маріуполя 24.01.2015 р., А. Білецький спланував Широкинську наступальну операцію. 10-15.02.2015  полк Азов звільнив 5 населених пунктів і відсунув лінію фронту від Маріуполя на безпечну відстань.

Навесні 2015 р. А. Білецький сприяв створенню громадської організації Цивільний Корпус Азов і першого сучасного дитячого табору Азовець, який є найкращим патріотичним табором в Україні.

14.10.2016 А. Білецький очолив політичну партію Національний Корпус, що об’єднала активістів ЦК Азов, ветеранів АТО, волонтерів, підприємців і тисяч небайдужих громадян.

Важкий стан України привів до усвідомлення потреби єднання національних сил, між якими за ініціативою А. Білецького в Києві 16.03.2017 було підписано Національний Маніфест.

В 2017 р. відбулися вибухи на військових складах біля с. Балаклія і с. Калинівка. В обох випадках А. Білецький прибув до цих населених пунктів і організував евакуацію людей, патрулювання для запобігання мародерства, годівлю евакуйованих і подальше відновлення постраждалих осель.

Він веде активну законотворчу роботу в Верховній Раді. Він є автором і співавтором 42 законопроектів, зокрема про скасування депутатської недоторканності.

Андрій Білецький – це лідер нового типу, для якого на першому місці стоять не слова, а реальні справи.

Офіційний канал Youtube

Слово лідера

Фото

TOP