
3 березня 1939 році у Москві стратили команданта Українських січових стрільців, полковника Української Галицької армії, учасника національно-визвольної боротьби на Галичині Григорія Коссака. Власним життям діяч поплатився за своє героїчне минуле, любов до України та боротьбу за її незалежність.
Григорій Коссак народився на Львівщині у місті Дрогобич 7 березня 1882 року. Здобував освіту в дрогобицькій гімназії та закінчив учительську семінарію. Був активним діячем “Просвіти” і учасником створення січового руху. У Першій світовій війні одним з перших вступив до складу Легіону Українських січових стрільців, став командиром полку УСС. У листопаді 1918 року очолив загони Української Галицької армії у боях за Львів. Коссак не міг змиритися з угодами, які укладали вітчизняні політики з військами противників української самостійності. До 1924 року полковник перебував у еміграції.
У 1924-му, на хвилі “українізації” Григорій Коссак повернувся в Україну, де займався викладацькою діяльністю. Та вже в 1931 році полковника засудили до 6 років ув’язнення в Соловках і на Уралі. Після відбування терміну Коссака стратили у Москві за звинуваченням у шпигунстві та членстві в УВО. Лише у 1989 році полковника реабілітували та визнали жертвою сталінського терору.
Сьогодні українцям необхідно знати і пам’ятати про таких видатних діячів і представників військової еліти як Григорій Коссак. Борці минулого надихають борців теперішніх!