placeholder+image

Ворожа пропаганда та незалежні ЗМІ: як відрізніти одне від іншого

Проблема свободи слова, що актуалізувалась через колотнечу з телеканалами «112-Україна» та «News One», потребує свого вирішення раз і назавжди. Вочевидь, розподіл на патріотичні та промосковські ЗМІ визначається відповідністю їх інформаційної політики базовим засадам нашої державності. А саме, реальним потребам українського народу та перспективам розвитку нашої країни.


Загальновідомим є природнє прагнення українців до підвищення стандартів життя. Усі ми потребуємо пристойної зарплатні та комфортного побуту, якісної освіти та ефективного лікування, гарантованої безпеки та спокійної старості тощо. Єдина можливість дістатися означених стандартів полягає в інтенсивному розвитку національної економіки, розбудові демократичних інституцій та дотриманні міжнародних зобов’язань у царини прав людини. Чи існують країни, чиї здобутки відповідають означеним вимогам?


Будь яка неупереджена людина розуміє, що Московська імперія не має до них жодного стосунку. Існування цього геополітичного утворення завжди забезпечувалось трьома складовими: авторитарним правлінням, агресивною зовнішньою політикою та сировинною економікою, що розвивається за рахунок анексованих територій. Позаяк головним об’єктом імперських зазіхань Москви завжди була Україна, Російська Федерація і по сьогодні для нас не дороговказ, не партнер, а головний ворог українського народу.


Наочний приклад демократії, ефективної економіки та заможного життя демонструють країни, що обрали цивілізований шлях розвитку. Історичний досвід цих країн доводить, що єдиним засобом забезпечити потреби українського народу є інтеграція України в цивілізований світ. Українці усвідомлюють, що рух у цьому напрямку потребує неабияких зусиль з боку усієї нашої спільноти. На жаль, значна частка цих зусиль витрачається на подолання штучних перешкод, що їх створюють внутрішні та зовнішні вороги України.


Щодо зовнішніх ворогів, тут все зрозуміло. Це керівництво РФ, московські «іхтамнєти» зомбі з ОРДЛО, а також закордонні агенти впливу Кремля на кшталт маргінальних політиків та запроданців-журналістів. Виявити внутрішніх ворогів набагато складніше. До їхнього переліку входять не тільки особи, чиї статки гарантуються зв’язками з представниками країни-агресора, але й наші власні вади, набуті ще в «лихі дев’яності». Я маю на увазі такі риси сучасної України як монополізація економіки та корумпованість влади, політичний популізм та правовий нігілізм, пихатість можновладців та здирництво чиновництва, схильність до нехлюйства, зневіра у майбутнє тощо.


Наведені міркування дозволяють визначити критерій, що розділяє медіа діяльність на патріотичну та ворожу. Інформація ЗМІ, спрямована на викриття ворогів України будь-якого штибу, має оцінюватись позитивно. Натомість спроби виправдати агресора, заклики до капітуляції, намагання замаскувати корупцію, здирництво, нехлюйство, а також побрехеньки шахраїв від політики треба розцінювати як антинародні.
Тут я передбачаю деяку розгубленість представників ЗМІ, певною мірою, не зовсім щиру. Мовляв, а в який спосіб нам, журналістам, відрізнити депутата-патріота від депутата-корупціонера, кремлівського посіпаку від доброчесного бізнесмена, побрехеньки від геніальних прозрінь, а партію миру від партії капітуляції? Якщо не лукавити, а розглянути питання по суті, відповідь буде очевидною.


Кожен фаховий журналіст не може не орієнтуватись в уподобаннях та інтересах нашого «політичного бомонду». Фаховий журналіст мусить знати, чим дихає кожний його гість, причому заздалегідь, ще до того, як шеф-редактор затвердить перелік запрошених на прямий ефір. Отже, для справжнього майстра журналістики мотивація гостя ЗМІ непередбачуваною бути не може.

Не може бути проблем навіть у випадку, коли гість випадковий та реально втаємничений, а відкараскатись від нього ніяк неможливо. Тут шеф-редактор має діяти відповідно з постулатом Авіценни «Немає ані ліків, ані отрути, є лише доза». Тобто, в жодному разі не утискаючи потенційного ворога, треба передувати його виступ відвертим інтерв’ю з ним самим щодо його минулого. (Як альтернатива може бути застосоване висвітлення його біографії незалежними джерелами). Позаяк переважна більшість публічних осіб в Україні має що приховувати, ліки обов’язково знешкодять отруту, а виступ гостя набуде збалансованості. Таким чином, будь-чия присутність на телеекрані відповідатиме кращим традиціям СВОБОДИ СЛОВА, а ображені співробітники телеканалів « 112-Україна» та «News One» отримають беззаперечний доказ своєї незалежності.


Інша справа, якщо журналісти з шеф-редактором не зможуть умовити власника телеканалу скасувати заборону на використання «ліків відвертості». З такої ситуації випливатиме висновок щодо антиукраїнської мотивації власника, а також підозра у недостатній відданості журналістів принципам своєї професії. Вочевидь, подальшу долю цих осіб мають визначати не ми, телеглядачі, а органи СБУ та відповідне об’єднання працівників ЗМІ. Чи влаштують колеги-журналісти показову акцію на кшталт суду честі, то вже їхня, суто професійна справа. А що стосується належної реакції органів безпеки, це вже наша, загальнонаціональна проблема.

Автор: О.Коросташ
Ілюстрація - Андрій Єрмоленко, Український Тиждень

placeholder+image

НК Харків продовжує роботу в рамках проекту "Одна Кров"

Активісти партії в рамках проекту «Одна Кров» знову завітали до Харківського обласного центру служби крові, щоб стати...

placeholder+image

Активісти «Екошколи» на Дніпропетровщині продовжують працювати зі школярами

«Екошкола» – проект Юнацького Корпусу, покликаний формувати екологічне мислення серед молоді. Учні СЗШ №7 у...

placeholder+image

Андрій Білецький: Весь світ повертається зараз до національної ідеї - від Бразилії та США до ультралівої Іспанії

Про це лідер партії «Національний Корпус» Андрій Білецький сказав у інтерв'ю виданню Сensor.net.ua, відповідаючи на...

НК Харків продовжує роботу в рамках проекту "Одна Кров"

Активісти «Екошколи» на Дніпропетровщині продовжують працювати зі школярами

Андрій Білецький: Весь світ повертається зараз до національної ідеї - від Бразилії та США до ультралівої Іспанії

Національний Корпус прийшов на суд по справі збоченця Саванчука

Андрій Білецький: Сподіваюся, що мудрий український народ буде дивитися на справи

Олег Петренко: Черкаська влада має запропонувати дорожню карту з комплексного вирішення транспортної проблематики міста

Представники НК підтримали рішення про демонтаж рекламних конструкцій у центрі Черкас

Національний Корпус став на захист бійця АТО, у якого намагаються забрати землю

"Національний Корпус" провів толоку на Хортиці

Андрій Білецький: "Дедлайн для висунення єдиного кандидата від націоналістів – грудень 2018-го"

Міністерство ветеранів: Здобули чи не здобули?

Стоп наркотикам: боротьба з замаскованою смертю триває

Анонс! Сергій Коротких в ефірі телеканалу "ZIK"

Анонс! Лідер НК Андрій Білецький в програмі Олесі Бацман

Держава прирівняла ветеранів до людей з обмеженими можливостями, - голова Черкаського обласного осередку Нацкорпусу

Ми переконали уряд зробити перший крок до створення Міністерства ветеранів

Юрій Шухевич: Створення Міністерства ветеранів - це потреба часу

Андрій Білецький: Ветерани виконали обов'язок перед країною, тепер черга за державою