placeholder+image

Смертельні «Молоти»: оприлюднені нові плями на совісті Сергія Пашинського

Показушні, декоративні реформи - візитівка нинішньої української влади. Це ганебне явище ще більш жахливе, якщо окрім простої неефективності воно несе в собі пряму загрозу людському життю. Так, ми знову змушені згадати трагічну тему мінометів «Молот» - одну з найбільш сумних сторінок в історії української корупції у військових схемах. Від самовибухання цих пекельних агрегатів під час воєнних дій та навчань вже загинуло більше десятка українських військовослужбовців.

Лідер Національного Корпусу Андрій Білецький багато разів говорив про загрозу для життя солдатського та офіцерського складів нашої армії, яку несе неякісна продукція підприємств президента Петра Порошенка та одного з лідерів Народного Фронту Сергія Пашинського.

«Молот» - це міномети, які виробляють афільовані з Пашинським та Порошенком компанії. Тобто, влада купувала ці міномети сама в себе, не надто турбуючись про їхню якість. Тільки на моїй пам’яті було більше десяти летальних випадків під час вибухання цієї «зброї». Винуватці зазвичай прикривалися тим, що причиною цих трагічних інцидентів є не недопрацювання виробника, а людський фактор. Тобто солдат сам винен в тому, що державі продали непотрібну, показушну річ», - сказав Білецький під час спілкування с громадою Черкащини в липні 2018 року.

Звичайно, за загублені життя наших військових від своєї ж власної зброї не поніс відповідальності жоден дотичний до виготовлення «Молотів» високопосадовець. Вираз «кругова порука» був надто очевидний в цій ситуації для того, щоб його проголошувати вголос. Так, якісь формальні перевірки проводились, але, як завжди буває з «великими людьми», для порушення кримінальної справи бракувало доказів. Там, де потрібно сховати свої злочини, українські політики та чиновники вміють працювати ідеально та шити «білими нитками». Тим цінніша інформація, що була оприлюднена 13 вересня інтернет-виданням UA1.

За інформацією видання глава Рахункової палати України Валерій Пацкан (призначений на посаду прямо з лав президентської фракції «Блоку Петра Порошенка») доручив перевірку заводу «Маяк», який входить до концерту «Укроборонпром» та випускає «Молоти», такій собі панянці на ім’я Ірина Іванова. Колишнє місце роботи Іванової – посада головного консультанта парламентського комітату з національної безпеки і оборони.

Головою цього комітету є все той же Сергій Пашинський, ініціатор виробництва мінометів «Молот», які неодноразово призводили до загибелі військових.

Відомо, що Пашинський особисто привів до комітету Іванову і поставив співробітників секретаріату перед фактом призначення її головним консультантом комітету. За інформацією джерела видання UA1, вся документація щодо "Укроборонпрому" йшла виключно через неї. За чарівним збігом обставин приблизно у цей же час в сім'ї Іванової з'являється дорогий позашляховик Mazda CX9.

Після низки конфліктів зі співробітниками комітету з нацбезпеки Іванова стала одним з кандидатів від "Народного фронту" в члени Рахункової палати. У березні 2018 року парламент затвердив її на цій посаді.

У липні Іванову призначають аудитором заводу «Маяк», що виробляє міномети «Молот», і вона не знаходить жодних порушень. А через місяць, до річниці Незалежності України, Ірина Іванова отримує звання заслуженого економіста України.

В нормальних країнах, де працює закон, подібні «збіги» називають конфліктом інтересів, протизаконним лобізмом та й взагалі корупцією. В сучасній же Україні це – звична практика. Проте жодний пашинський в цій державі не повинен забувати, що не тільки палиця, але й молот може мати два кінці – ніщо не забувається і не всі сліди можна заховати. Після невідворотної зміни влади, коли в Україні запанує український порядок, винні у загибелі наших військових корупційні покидьки змушені будуть відповідати. А поки що спостерігаємо, збираємо інформацію та готуємося - скоро слово за нами.

placeholder+image

НК Харків продовжує роботу в рамках проекту "Одна Кров"

Активісти партії в рамках проекту «Одна Кров» знову завітали до Харківського обласного центру служби крові, щоб стати...

placeholder+image

Активісти «Екошколи» на Дніпропетровщині продовжують працювати зі школярами

«Екошкола» – проект Юнацького Корпусу, покликаний формувати екологічне мислення серед молоді. Учні СЗШ №7 у...

placeholder+image

Андрій Білецький: Весь світ повертається зараз до національної ідеї - від Бразилії та США до ультралівої Іспанії

Про це лідер партії «Національний Корпус» Андрій Білецький сказав у інтерв'ю виданню Сensor.net.ua, відповідаючи на...

НК Харків продовжує роботу в рамках проекту "Одна Кров"

Активісти «Екошколи» на Дніпропетровщині продовжують працювати зі школярами

Андрій Білецький: Весь світ повертається зараз до національної ідеї - від Бразилії та США до ультралівої Іспанії

Національний Корпус прийшов на суд по справі збоченця Саванчука

Андрій Білецький: Сподіваюся, що мудрий український народ буде дивитися на справи

Олег Петренко: Черкаська влада має запропонувати дорожню карту з комплексного вирішення транспортної проблематики міста

Представники НК підтримали рішення про демонтаж рекламних конструкцій у центрі Черкас

Національний Корпус став на захист бійця АТО, у якого намагаються забрати землю

"Національний Корпус" провів толоку на Хортиці

Андрій Білецький: "Дедлайн для висунення єдиного кандидата від націоналістів – грудень 2018-го"

Міністерство ветеранів: Здобули чи не здобули?

Стоп наркотикам: боротьба з замаскованою смертю триває

Анонс! Сергій Коротких в ефірі телеканалу "ZIK"

Анонс! Лідер НК Андрій Білецький в програмі Олесі Бацман

Держава прирівняла ветеранів до людей з обмеженими можливостями, - голова Черкаського обласного осередку Нацкорпусу

Ми переконали уряд зробити перший крок до створення Міністерства ветеранів

Юрій Шухевич: Створення Міністерства ветеранів - це потреба часу

Андрій Білецький: Ветерани виконали обов'язок перед країною, тепер черга за державою