placeholder+image

Русь: хто спадкоємець, а хто окупант

Про історію великої фальсифікації, яка породила такий моветон як «Російська держава», писано-переписано тисячі праць. Але надзвичайно мало з їхнього числа фокусуються на процесі розвитку справжньої Русі після монгольської навали, тож зараз ми спробуємо коротко розкласти по поличках питання спадкоємності Русі та послідовної брехні московитів на шляху до крадіжки нашої історії.

В сучасній історіографії прийнято вважати, що кінцем єдиної Русі є 1241 рік - рік падіння Києва. Але насправді в той час Київ грав роль вже суто символічну, адже 42 роки перед його крахом на західних теренах Русі зародилася держава, яка по праву може вважатися єдиним повноправним наслідником величі часів Святослава та Володимира, а саме, Держава Романовичів, інколи помилково названа Галицько-Волинським князівством.

За 150 років існування об‘єднаної держави Романовичі не лише зберегли традиції Русі, але й досягли неймовірного прогресу у розвитку країни - князівство було проголошено Королівством Русь, здобуло власну митрополію, здолало зовнішніх ворогів, крім того, розвивалася культура та технології - у Руському Королівстві вперше на Русі почали будувати кам‘яні замки та світські будівлі! І це все в час, коли хвалені Новгород та Москва були улусами Золотої Орди.

На жаль, галицький королівський дім на початку ХІV сторіччя згас, на зміну Романовичам прийшли П‘ясти. Та і вони не протрималися на троні надовго - Юрія ІІ Болеслава отруїли бояри, а між Литвою та Польщею розпочалася війна за руську спадщину. На жаль, наймогутніше в історії України державне утворення було розділене між двома державами - але саме литовський період став новим розквітом Української Нації.

За час існування Великого Князівства Литовського, Руського і Жематійського на території України певний період зберігалися удільні князівства з великим рівнем автономії, руська шляхта була елітою держави, а руська культура панувала та вважалася найрозвинутішою навіть при дворі Великого Князя. Навіть руська мова (давньоукраїнська) була офіційною мовою діловодства у Князівстві до 1796!

Проте, причиною краху цього розквіту стали зовсім не московити і не поляки, а несвідомі українці. Звичайно, певний тиск на українську автономію з боку Варшави здійснювався, але ніхто не змушував українську еліту зпольщуватися та зраджувати традиції предків. Поразка української державності у Новий Час прийшла не ззовні, а зсередини, і ця проблема стосується не лише ВКЛ, а й Гетьманщини. Звичайно, у цей час народилися найвидатніші герої нашої Нації, але зазвичай проти них виступали не лише зовнішні вороги, а в першу чергу співвітчизники.

Історія циклічна і має стати для нас уроком і заповіддю - лише консолідувавшись під одним стягом, забувши про внутрішні чвари, ми повернемо собі колишню могутність та ім‘я, яке у нас вкрала Москва.

placeholder+image

Ще один доказ того, що в Україні треба легалізувати зброю

Якщо б у охоронця керченського коледжу була зброя, то, можливо, ця ситуація була б трагічною, але не настільки. Про це...

placeholder+image

Андрій Білецький: Підвищення ціни на газ для населення зробить бідну країну ще біднішою

Про це в ефірі 112 каналу сказав лідер НК Андрій Білецький, коментуючи заяву очільника уряду Гройсмана про підвищення...

placeholder+image

Проект «Одна кров» допоміг маленькій пацієнтці «Охматдиту»

До проекту Національного Корпусу «Одна кров» звернулися батьки маленької дівчинки, яка терміново потребувала...

Ще один доказ того, що в Україні треба легалізувати зброю

Андрій Білецький: Підвищення ціни на газ для населення зробить бідну країну ще біднішою

Проект «Одна кров» допоміг маленькій пацієнтці «Охматдиту»

У Києві відкрили меморіальну дошку загиблому азовцю

Анонс: Лідер Національного Корпусу Андрій Білецький в ефірі 112 каналу

«Ні» репресіям українців, які не мовчать: Нацкорпус пікетував прокуратуру Львівщини

Проект «Наше майбутнє»: допомога дитбудинку на Київщині

Ворожа пропаганда та незалежні ЗМІ: як відрізніти одне від іншого

Андрій Білецький: Добровольчий рух – прояв українського духу

Нацкорпус підтримує громаду Голосієва у боротьбі проти забудови Совських ставків

«Зродились ми великої години»: Як відбувалось встановлення національного рекорду

В рамках проекту Нацкорпусу шотландський тренер провів тренування для дітей дитбудинку на Київщині

Школа лідерів імені Аксьона і Хоми: 8-й випуск

Речник Національного Корпусу Олександр Алфьоров в ефірі телеканалу «ZIK»

Офіційно

Марш Нації: як це було

Сьогодні на Європейські площі в Києві заспіває вся Україна!

Кількатисячна колона націоналістів вирушила й прямує до самого центру Києва!