placeholder+image

Летальне озброєння США в Україні як перевірка влади на міцність

Адміністрація президента США Дональда Трампа напередодні свят схвалила поставки озброєнь Україні. Цей крок має важливе політичне значення. Цей крок – засвідчення міжнародної підтримки України та черговий шанс нинішній владі проявити себе.

Головне у цій ситуації не лише оборонятися від російської агресії в образі жертви, але й використовувати наданий час задля зміцнення власної системи національної безпеки. А це можливо лише за умови, якщо влада в Україні не проявлятиме свого запопадницького характеру ні перед західними, ні перед східними партнерами.
Влітку 2017 року у Вашингтоні подався до розгляду законопроект про виділення Україні 300 млн. доларів, в тому числі до 50 млн. доларів на летальну зброю оборонного характеру – по лінії Пентагону. Палата представників і Сенат підтримали цей законопроект, очікувався підпис президента Трампа. Усі поради президенту щодо такого роду озброєнь прийняті і Пентагоном, і Державним департаментом.

Разом із іншими видами озброєння Україні мають надати систему Javelin – сучасний ефективний протитанковий ракетний комплекс. Його принцип застосування дозволяє стрілку сховатися після вистрілу, не бути мішенню для снайпера. Ще одна особливість Javelin полягає в тому, що його ракети здатні вдарити по бронецілях згори. Відомо, що згори і танки, і бронетранспортери, і БМП є більш вразливими, а, значить, ймовірність ураження є більшою.

У Держдепартаменті заявили, що США надає Україні «посилений оборонний потенціал», спрямований на допомогу державі для захисту територіальної цілісності, і на те, щоб «стримати подальшу агресію» Російської Федерації. Тим самим в Америці підтвердили побоювання аналітиків про можливе повторення військової агресії у країнах Балтії.

Очікувано, що після публікації заяви США в МЗС РФ заявили, що американські політики перетнули межу і «розпалюють війну». Водночас Москва продовжує тактику постійної контрольованої ескалації війни у східних областях України.

Відтак, дивними видаються слова очільника Пентагону Джима Матісса, який відмітив принципово оборонний характер наданої летальної зброї, «що ніхто не захоче вдертися в Україну». Так, ніби в Україні не точиться війна за українські східні землі, ніби в України не відібрали Крим. Таке ставлення США до української ситуації пояснюється виключно млявою позицією влади в Україні.

Безперечно, сама по собі зброя США не вирішить питань нашої національної безпеки. Натомість Україні варто піклуватися про зміцнення власної обороноздатності та розвиток вітчизняної оборонної промисловості, що в реальності зможе забезпечити потреби оборонного сектору. Головне пам’ятати, що лише наша безкомпромісність і слідування власним національним інтересам допоможуть перемогти у війні, а не американська зброя.

Ірина Боднар-Коваленко

placeholder+image

#ПаспортДобровольцю. Як ми зробили перший крок до перемоги

Вчора під час масштабної акції на підтримку іноземних добровольців разом з побратимами-націоналістами нам вдалось...

placeholder+image

Андрій Білецький: Сьогодні Україна більше схожа на УРСР-2, ніж на самостійну державу

До вашої уваги інтерв'ю лідера Національного Корпусу Андрія Білецького виданню Вголос, яке відбулось під час його...

placeholder+image

Акція під Верховною Радою від Нацкорпусу: Підсумки

Друзі, сьогодні ми разом зробили добру і важливу справу, публічно піднявши питання про необхідність надати іноземним...

#ПаспортДобровольцю. Як ми зробили перший крок до перемоги

Андрій Білецький: Сьогодні Україна більше схожа на УРСР-2, ніж на самостійну державу

Акція під Верховною Радою від Нацкорпусу: Підсумки

Лідер Нацкорпусу Андрій Білецький в прямому ефірі телеканалу "ZIK"

Перший крок до перемоги націоналістів у боротьбі за іноземних добровольців!

Терпець урвався! Націоналісти приковують себе наручниками біля АП

Андрій Білецький: Для мене ці 450 добровольців — більші українці, ніж 450, які сидять в Раді

Порошенко забув про свою обіцянку

Акція під ВР: захистимо права іноземних добровольців

Відбулись перші сутички під Радою!

Олег Петренко: Крім доброї волі керівництва парламенту для ухвалення закону №3433 нічого не потрібно

Зоозахисний проект від НК: Ніна та її чотирилапі улюбленці

Сила, що змінює країну: позитивні наслідки акції під ГПУ

Акція 20 вересня на захист ветеранів-іноземців: вимоги Нацкорпусу

ГО «Стоп корупції» або фейкові антикорупціонери на службі чинної влади

Відбувся 7 випуск школи лідерів ім. Аксьона і Хоми. Речник Національного Корпусу Едуард Юрченко ділиться своїми враженнями про школу

У Запоріжжі створили оперативний штаб по збереженню скверу Яланського

УВАГА! Оголошуємо збір допомоги для дитячого будинку