placeholder+image

Летальне озброєння США в Україні як перевірка влади на міцність

Адміністрація президента США Дональда Трампа напередодні свят схвалила поставки озброєнь Україні. Цей крок має важливе політичне значення. Цей крок – засвідчення міжнародної підтримки України та черговий шанс нинішній владі проявити себе.

Головне у цій ситуації не лише оборонятися від російської агресії в образі жертви, але й використовувати наданий час задля зміцнення власної системи національної безпеки. А це можливо лише за умови, якщо влада в Україні не проявлятиме свого запопадницького характеру ні перед західними, ні перед східними партнерами.
Влітку 2017 року у Вашингтоні подався до розгляду законопроект про виділення Україні 300 млн. доларів, в тому числі до 50 млн. доларів на летальну зброю оборонного характеру – по лінії Пентагону. Палата представників і Сенат підтримали цей законопроект, очікувався підпис президента Трампа. Усі поради президенту щодо такого роду озброєнь прийняті і Пентагоном, і Державним департаментом.

Разом із іншими видами озброєння Україні мають надати систему Javelin – сучасний ефективний протитанковий ракетний комплекс. Його принцип застосування дозволяє стрілку сховатися після вистрілу, не бути мішенню для снайпера. Ще одна особливість Javelin полягає в тому, що його ракети здатні вдарити по бронецілях згори. Відомо, що згори і танки, і бронетранспортери, і БМП є більш вразливими, а, значить, ймовірність ураження є більшою.

У Держдепартаменті заявили, що США надає Україні «посилений оборонний потенціал», спрямований на допомогу державі для захисту територіальної цілісності, і на те, щоб «стримати подальшу агресію» Російської Федерації. Тим самим в Америці підтвердили побоювання аналітиків про можливе повторення військової агресії у країнах Балтії.

Очікувано, що після публікації заяви США в МЗС РФ заявили, що американські політики перетнули межу і «розпалюють війну». Водночас Москва продовжує тактику постійної контрольованої ескалації війни у східних областях України.

Відтак, дивними видаються слова очільника Пентагону Джима Матісса, який відмітив принципово оборонний характер наданої летальної зброї, «що ніхто не захоче вдертися в Україну». Так, ніби в Україні не точиться війна за українські східні землі, ніби в України не відібрали Крим. Таке ставлення США до української ситуації пояснюється виключно млявою позицією влади в Україні.

Безперечно, сама по собі зброя США не вирішить питань нашої національної безпеки. Натомість Україні варто піклуватися про зміцнення власної обороноздатності та розвиток вітчизняної оборонної промисловості, що в реальності зможе забезпечити потреби оборонного сектору. Головне пам’ятати, що лише наша безкомпромісність і слідування власним національним інтересам допоможуть перемогти у війні, а не американська зброя.

Ірина Боднар-Коваленко

placeholder+image

Школа лідерів імені Аксьона і Хоми: 4-й випуск

Протягом тижневого курсу в школі імені Аксьона і Хоми курсанти отримали великий багаж знань від висококласних...

placeholder+image

Націоналізм – це відповідальність, - речник Національного Корпусу Олександр Алфьоров в інтерв'ю для видання ОРД

«Риса, яка була притаманна українському націоналізму ще з початку ХХ ст., – це відповідальність за дії. Обов’язок...

placeholder+image

Національний Корпус презентував програму Інтермаріуму в Норвегії

16 червня, в особі міжнародного секретаря, члена вищої ради партії Олени Семеняки, Національний Корпус провів зустріч з...

Школа лідерів імені Аксьона і Хоми: 4-й випуск

Націоналізм – це відповідальність, - речник Національного Корпусу Олександр Алфьоров в інтерв'ю для видання ОРД

Національний Корпус презентував програму Інтермаріуму в Норвегії

Андрій Білецький: Хорватам довелося атакувати блок-пости миротворців ООН, щоб відновити територіальну цілісність країни

Нацкорпус встановив на Дніпропетровщині хрест пам'яті загиблих українських воїнів

«Нинішня влада не має морального права на насильство», - повний текст інтерв'ю лідера Національного Корпусу Андрія Білецького виданню РБК-Україна

Вільний Маріуполь Fest–2018: як це було

Відбувся 4 випуск Школи лідерів імені Аксьона і Хоми

Триває фестиваль "Вільний Маріуполь". Лідер НК Андрій Білецький спілкується з мешканцями і гостями міста

До площі Cвободи у Маріуполі підійшли колони захисників міста

До учасників і гостей урочистої церемонії до дня звільнення Маріуполя звернулися засновник Азову Андрій Білецький та командир полку Азов друг Редіс

Андрій Білецький: 150 українських хлопців звільнили Маріуполь, тому, що вирішили боротись, не чекаючи наказу зверху

"Вільний Маріуполь" - свято для дітей

Видовищні змагання справжніх воїнів на фестивалі "Вільний Маріуполь". Нацкорпус зайняв перше місце!

Вечірній концерт та фаєр-шоу - фінальні акорди свята у вільному місті Маріуполь

Лідер Національного Корпусу Андрій Білецький відвідав Полтаву

За підтримки Нацкорпусу вдалося зупинити незаконну забудову парку в Тернополі

Тиха революція: відродження марксизму в ліберальній подобі