placeholder+image

Летальне озброєння США в Україні як перевірка влади на міцність

Адміністрація президента США Дональда Трампа напередодні свят схвалила поставки озброєнь Україні. Цей крок має важливе політичне значення. Цей крок – засвідчення міжнародної підтримки України та черговий шанс нинішній владі проявити себе.

Головне у цій ситуації не лише оборонятися від російської агресії в образі жертви, але й використовувати наданий час задля зміцнення власної системи національної безпеки. А це можливо лише за умови, якщо влада в Україні не проявлятиме свого запопадницького характеру ні перед західними, ні перед східними партнерами.
Влітку 2017 року у Вашингтоні подався до розгляду законопроект про виділення Україні 300 млн. доларів, в тому числі до 50 млн. доларів на летальну зброю оборонного характеру – по лінії Пентагону. Палата представників і Сенат підтримали цей законопроект, очікувався підпис президента Трампа. Усі поради президенту щодо такого роду озброєнь прийняті і Пентагоном, і Державним департаментом.

Разом із іншими видами озброєння Україні мають надати систему Javelin – сучасний ефективний протитанковий ракетний комплекс. Його принцип застосування дозволяє стрілку сховатися після вистрілу, не бути мішенню для снайпера. Ще одна особливість Javelin полягає в тому, що його ракети здатні вдарити по бронецілях згори. Відомо, що згори і танки, і бронетранспортери, і БМП є більш вразливими, а, значить, ймовірність ураження є більшою.

У Держдепартаменті заявили, що США надає Україні «посилений оборонний потенціал», спрямований на допомогу державі для захисту територіальної цілісності, і на те, щоб «стримати подальшу агресію» Російської Федерації. Тим самим в Америці підтвердили побоювання аналітиків про можливе повторення військової агресії у країнах Балтії.

Очікувано, що після публікації заяви США в МЗС РФ заявили, що американські політики перетнули межу і «розпалюють війну». Водночас Москва продовжує тактику постійної контрольованої ескалації війни у східних областях України.

Відтак, дивними видаються слова очільника Пентагону Джима Матісса, який відмітив принципово оборонний характер наданої летальної зброї, «що ніхто не захоче вдертися в Україну». Так, ніби в Україні не точиться війна за українські східні землі, ніби в України не відібрали Крим. Таке ставлення США до української ситуації пояснюється виключно млявою позицією влади в Україні.

Безперечно, сама по собі зброя США не вирішить питань нашої національної безпеки. Натомість Україні варто піклуватися про зміцнення власної обороноздатності та розвиток вітчизняної оборонної промисловості, що в реальності зможе забезпечити потреби оборонного сектору. Головне пам’ятати, що лише наша безкомпромісність і слідування власним національним інтересам допоможуть перемогти у війні, а не американська зброя.

Ірина Боднар-Коваленко

placeholder+image

У Харкові відбудеться «Нацфест»

Запрошуємо Вас на «Нацфест», що відбудеться 20 січня 2018 року у Харкові, в приміщенні RadmirExpohall. До Вашої уваги в програмі...

placeholder+image

Прийнятий закон про окуповані території не вирішує проблеми Донбасу: позиція лідера Національного корпусу Андрія Білецького

- За законопроект я не голосував, адже він є просто рамковим і не несе жодних алгоритмів та кроків повернення окупованих...

placeholder+image

364 роки Переяславській Раді. Хроніка темних подій

18 січня 1654 року відбулась Переяславська рада - загальна військова рада, яку гетьман Богдан Хмельницький скликав у...

У Харкові відбудеться «Нацфест»

Прийнятий закон про окуповані території не вирішує проблеми Донбасу: позиція лідера Національного корпусу Андрія Білецького

364 роки Переяславській Раді. Хроніка темних подій

Андрій Білецький: Сподівання на американську зброю надто завищені

Національний Корпус запрошує на концерт до століття проголошення незалежності УНР

Нацкорпус проти бюрократії: націоналісти підтримують науковців та їх вимоги прозорого розподілу фінансування

Словацька НГО «Solidarita pre Ukrajinu» привітала з новим роком дітей у зоні АТО

Рада прийняла закон про окуповані території Донбасу: дві думки на важливу тему

Андрій Білецький: Під виглядом зброї зі США Україні продають «тюнінговані» американцями радянські гранатомети

В Івано-Франківську пройде смолоскипна хода до 100-річчя бою під Крутами

Андрій Білецький: У законопроекті про деокупацію Донбасу на виході ми отримали "пшик"

Національний Корпус Запоріжжя запрошує на Водохреща

Нацкорпус підтримав акцію науковців з вимогою прозорого розподілу коштів президією НАН України

Бійки, стрілянина та 100 тітушок. В Умані рейдери знову захоплюють готель

Захищаючи Україну, загинув боєць ДУК «Правий Сектор»

Олег Петренко: Скарга Розенблата до Європейського суду – результат неякісної роботи Верховної Ради

Смолоскипна хода на честь 100-річчя бою під Крутами відбудеться у Вінничині

Встановлення пам'ятного хреста у Куп'янську (відео)