placeholder+image

Андрій Білецький: "Що таке депутат-мажоритарщик? Це декорація в залі"

Ми домовляємось зустрітися з Андрієм Білецьким на території табору "Азовець", що розташований на березі Дніпра в Оболонському районі Києва. На під'їзді ми зустрічаємо патруль - два хлопця спортивної статури з пітбулем на повідку обходять периметр. Біля воріт машину зупиняє охоронець у камуфляжі і, обмінявшись кількома фразами з супроводжуючими особами, впускає нас на територію.
"Азовець" схожий на мініатюрну військово-тренувальну базу. На вході стоїть підліток з навчальним "АК", мені пояснюють, що цей "караул" змінюється щогодини. На території - казарма, приміщення для занять, медпункт, їдальня, відкритий спортзал, смуга перешкод, мотузковий парк, гірки автомобільних шин для пейнтболу, скалодром.

Білецький підходить до нас у супроводі групи людей в футболках з символікою "Азова", попутно вислуховуючи їх і віддаючи команди. Він особисто проводить екскурсію по табору, попутно розповідає, що ще недавно на цьому місці був смітник, і що активісти "Азова" спільно з жителями Оболоні майже рік розчищали його.

Помітно, що Білецький дуже пишається цим табором. "У нас вже вісім таких таборів по Україні, через них за літо проходить близько трьох тисяч дітей", - говорить він. На моє запитання, за які гроші побудований і утримується табір, Білецький відповідає, що це, в основному, ініціатива різних людей, які симпатизують "Азову" і добровільно допомагають будматеріалами або перераховують гроші за перебування дітей у таборі. "Хтось каже "я беру на себе десять або двадцять дітей", хтось безкоштовно привіз дерево, глину з соломою, з яких ми побудували навчальні центри. "Залізо" для спортзалу нам теж подарували, ще один наш друг скоро закінчує комплекс для кросфіта",- розповідає Білецький.

"А ось наша гордість - скеледром, - Білецький показує на високу дерев'яну вежу, - він найвищий у Києві. Його недавно намагалися підпалити деякі місцеві "дєятєлі", після чого ми вирішили патрулювати".

"Націоналісти, вишикувалися", - чується команда, і галявина біля казарми заповнюється дітьми у військовій формі - починаються заняття. Білецький пропонує розташуватися в альтанці на березі.

- Ну погодьтесь, "Азов" тут все-таки відчувається.
- Так.
- Я маю на увазі, що все-таки порядок і так далі. А виховники - майже всі ветерани, десь 80%-90% по всій Україні. Навіть якщо на вигляд 18-20 років, а він вже рік-півтора відслужив.
- Дякую за екскурсію, Андрію. Пропоную переходити до менш комфортних тем.
- Добре. Питайте.


- Майже всі командири добровольчих батальйонів наразі перебувають або в Верховній Раді, або за ґратами, або в маргінесі. Складається враження, що добровольчий рух так і не отримав належної державної підтримки. Це так?

- Я думаю, що держава не тільки не підтримує цю історію. Я абсолютно впевнений, що влада безпосередньо доклала до цього руку. Дискредитація добровольчого руху, активна централізована публічна кампанія з суцільним негативом, і через це - їх фактичне розформування. На сьогоднішній день ми чуємо лише назви, але за ними не залишилося вже абсолютно нічого, відверто кажучи, крім "Азову", як добровольчого підрозділу. Стратегія влади по відношенню до добровольців така: по-перше, тотальна дискредитація, і по-друге - знищення, повного і абсолютного. І як військової потуги, і як морального авторитету серед суспільства, і як громадських рухів. Все це знищується владою. Чому так - це вже інше питання.

- Отже чому?

- Чому так? Причини абсолютно різні. Почнемо з того, що влада боїться будь-якого добровольчого руху. Влада чудово розуміє, що вона стала такою в результаті добровольчого підйому під час Майдану і утрималася в 2014-му році завдяки тим людям, які фронт винесли на своїх плечах. Вона втрималася за спиною, в тому числі, добровольців і взагалі фронту. Ця влада розуміє, що вона жодним чином не задовольняє потреб і сподівань тих людей, які боролися за Україну на Майдані, під час війни, і вона чудово розуміє, що люди, які змогли піднятися тоді, можуть це зробити і зараз. Влада боїться повторити шлях "папєрєдників" і через це ненавидить добровольчі батальйони. Друге - це те, що добровольчий рух внутрішньо абсолютно протилежний внутрішньому духу нашої влади. Тобто існує зараз "вишиватний" псевдопатріотизм президента, прем'єра, всіх основних фракцій в парламенті і т.п. Але ж ми розуміємо, що їхнє завдання - це не побудова реальної нової країни, ту за яку гинули і про яку мріяли. Їхнє завдання - не перемога у війні. Їхнє завдання - максимально довго узурпувати цей шматок влади, який їм упав в руки тоді, у 2014 році. Узурпувати максимально довго, максимально довго визискувати цю територію, адже вони сприймають її не як свою державу, а як територію, яку треба визискувати. І потім, по можливості, або переформатуватися, отримати нові назви, нові обличчя, або просто зникнути з країни. Таке ставлення - абсолютно протилежне всім думкам і мріям людей, які складали основу добровольчого руху. Тому зараз є така, знаєте, чесна внутрішня ненависть у добровольців до влади і у влади - по відношенню до добровольців.

- Чи є якісь винятки серед можновладців?
- Наприклад?

- Полк "Азов", партію Національний корпус у медійному просторі часто пов'язують з Аваковим. Які у вас стосунки?

- Таке питання, насправді нецікаве, тому що відповідав сто разів. Чи є стосунки між Аваковим і полком "Азов" - це, мабуть, секрет Полішинеля. Полк "Азов" входить у Національну гвардію України. У Національної гвардії України є командуючий, підпорядкований міністру внутрішніх справ. Зрозуміло, що це пряма безпосередня вертикаль у військовій площині, тобто стосунок найпряміший. Шукати за цим ще щось в політичному плані не варто, тим більше, що я вже не представляю полк, а представляю політичний рух. Полк знаходиться поза політикою. Його головна справа - це війна і військова справа. Що стосується політичного руху, то ми абсолютно однаково не симпатизуємо як Народному фронту, який представляє Аваков, так і БПП, і Радикальній партії. Вони для нас всі не більше ніж частина цієї системи і все.

- Але є інформація, що Аваков вибудовує собі певну політичну конфігурацію на майбутнє, намагаючись охопити якомога більшу електоральну масу. За вашою допомогою, відповідно, захоплює людей правих поглядів, за допомогою осередків Соцпартії, яку очолив його радник Кива, охоплює ліве крило…

- А що дальше з цим робити?

- Напевно ж, готуватися до виборів.

- А як це капіталізувати? Як можна звести лівих і правих під Авакова?

- А навіщо їх зводити? Існує, скажімо так, конспірологічна теорія…

- Абсолютно точно - конспірологічна теорія.
Продовження: https://censor.net.ua/b6723

placeholder+image

Сергій Коротких: Відмова від ядерного статусу позбавила Україну суб'єктності

Відмовившись від ядерного статусу, колишня влада позбавила можливості українців самим вирішувати, яким політичним...

placeholder+image

У Сумах встановлено меморіальний хрест полеглим воїнам у рамках проекту «Пам‘ять нації»

13 грудня в місті Суми активісти Національного Корпусу та Цивільного Корпусу АЗОВ відкрили пам‘ятний хрест всім...

placeholder+image

Національний Корпус проти антиукраїнського кіно в Харкові: подробиці

28 листопада активісти Національного Корпусу в Харкові провели акцію проти зйомок серіалу про радянських слідчих НКВС....

Сергій Коротких: Відмова від ядерного статусу позбавила Україну суб'єктності

У Сумах встановлено меморіальний хрест полеглим воїнам у рамках проекту «Пам‘ять нації»

Національний Корпус проти антиукраїнського кіно в Харкові: подробиці

Подаруй дітям свято: Національний Корпус оголошує про збір допомоги для дитбудинків у Дніпрі

Чи можна було уникнути погіршення стосунків із Угорщиною

Петренко: На користь РФ руйнується хімічна галузь української економіки

У Здолбунові відбудеться "Відкритий університет"!

«Ті, що тримають nебо»: у Чернівцях вшанують павших воїнів

"Наш суд - найгуманніший суд у світі", або яка ціна виїзду закордон, якщо ти підсудний?"

Північний потік: ще один крок російської експансії

Представник Національного Корпусу здобув упевнену перемогу на міжнародному кубку «ЛЕДЯНАЯ СТАЛЬ»

Проект Національного Корпусу "Одна Кров" продовжує рятувати життя

У Києві за участю Юнацького Корпусу пройшов конкурсно-спортивний захід «Ми сини твої, Україно!»

Благодійна акція Національного Корпусу Житомир до Дня святого Миколая не залишає українців байдужими

«Ігри Героїв»: вони дивилися смерті у вічі, і смерть здалася першою

Подаруй свято бійцям АТО

Міжнародний кримінальний суд: чи судитимуть Путіна на Гаазькому трибуналі?

Національний Корпус закінчив графіті пам'яті Небесній Сотні в м. Кривий Ріг