
Нам стало відомо, що 60% мостових споруд столиці знаходяться у аварійному стані. Критичну ситуацію спричинила бездіяльність мера Віталія Кличка та його відповідальних за транспортну інфраструктуру заступників Миколи Поворозника і Олександра Густєлєва.
Загалом у Києві станом на зараз нараховується 163 автомобільні та пішохідні мости, шляхопроводи та надземні переходи. З них аварійних – 99! Чиновники у своїх документах відносять 27 споруд до “непрацездатних” та 72 – до “обмежено працездатних”. Але експерти зазначають, що у КМДА навмисно не говорять про реальний стан мостів, і всі споруди цих двох категорій насправді в критичному стані і будь-якої миті можуть зазнати руйнації.
Приведемо лише коротенький фрагмент столичних “мостів смерті”:
- Міст через р. Либідь по Столичному шосе;
- Шляхопровід Оріховатський по проспекту Голосіївському;
- Чотири пішохідні мости на перехресті проспекту Перемоги з Кільцевою дорогою;
- Автодорожній міст через Русанівський канал по Русанівській набережній біля готелю “Славутич”;
- Шляхопровід на перетині вул. Лугової та Богатирської;
- Шляхопровід на перетині Повітрофлотського проспекту та проспекту Перемоги, а також дотичний до нього шляхопровід через залізничні колії;
- Міст Метро через Русанівську протоку та міст Метро через р. Дніпро;
- Північний міст;
- Парковий пішохідний міст.
Всі ці та інші аварійні мости мають бути закриті для користування й негайно реконструйовані, але вони продовжують знаходитися в експлуатації. Але фактично цього не стається. Наразі діє лише обмеження руху мостом Патона, через яке транспортний колапс у столиці значно посилився, проте роботи на ньому не проводяться.
Про міст Патона ми вже говорили раніше і навіть виходили на акцію на нього. Річ у тому, що 8 березня було встановлено переможця тендеру на його реставрацію, яким стало ТОВ “Інтерпроект GmbH”. І це викликає багато запитань. Адже за пів року від першого тендеру, який оголошували ще в жовтні, вартість розробки проєктно-кошторисної документації на реставрацію мосту зросла з 21,5 млн грн до 46,4 млн грн, тобто більше ніж удвічі. Ба більше – тендер якимось чином отримала компанія, яка раніше проєктувала елеватори та маслозаводи та не реконструювала мостів. А тепер реконструюватиме надскладний, надважливий в масштабах країни та історично значущий об’єкт. Це все дуже скидається на корупційну змову в високих кабінетах київської влади.
Бо гроші на ремонти та реконструкцію мостів столиці справно виділяються. От тільки куди вони йдуть? Запитання до Кличка, Поворозника та Густєлєва. А поки вони шукають відповідей, кияни змушені користуватися смертельно-небезпечними мостами.