Силовий сценарій революцій найбільш природний та результативний. Сьогодні вночі ми отримали чергове підтвердження цієї простої істини. У Киргизстані після нечесних виборів відбулись блискавичні події. Фактично за одну ніч народ здійснив успішну революцію. Після спроб влади придушити протести, мітингувальники перейшли в наступ. Штурмом люди захопили місцевий «Білий дім», де розташована адміністрація президента та парламент, а також взяли під контроль споруду служби безпеки. Вже сьогодні вранці влада анулювала результати сфальшованих виборів, виконавши ключову вимогу вулиці.

Абстрагуючись від суперечливих політичних реалій Киргизстану, слід віддати належне блискавичності дій місцевої опозиції. Замість марного стояння на площах, вони повели народ силовим шляхом і домоглись результату. Це яскравий приклад успішного протесту в клептократичній пострадянській державі. Не дивно, що в Московії вже починається істерика щодо «кольорової революції» в Киргизстані.

Нагадаю, що в грудні 2013 події в Україні також могли розгорнутися за блискавичним сценарієм, без десятків убитих та сотень поранених. Після жорстокого побиття студентів на вулиці столиці вийшли сотні тисяч рішуче налаштованих громадян. 1 грудня мої побратими з «Патріоту України» пішли на штурм адміністрації Януковича. Цього дня були найсприятливіші умови для швидкого усунення бандитського режиму. Втім, офіційна опозиція та ліберальна громадськість відкинули революційні форми боротьби. Вони затаврували націоналістів провокаторами за силові дії на Банковій та налаштували загал Майдану на так званий мирний протест. Тоді історичний шанс скинути Януковича без жертв було змарновано.

Дуже важливо, щоб в майбутньому українці не допустили повторення фатальних помилок часів Революції Гідності. Приклади успішного силового протесту в Киргизстані та малорезультативних мирних маніфестацій в Білорусі переконливо засвідчують, що саме рішучі дії вулиці є запорукою поразки режиму.

Поділитись