Війна з корупцією чи боротьба за перерозподіл влади?

21.08.2019, 09:08

Українці давно вимагають від влади притягнення до відповідальності корупціонерів. Саме бажання “зробити” лицемірних клептократів стало одним з чинників виходу на політичну арену президента Зеленського. Останні події вселили надію в багатьох українців, які повірили, що нарешті настане справедливе покарання для корупціонерів. Виклики на допити в ДБР Порошенка, обшуки на його об’єктах, активне розслідування зловживань в енергетиці справили позитивне враження на широкий загал.

Безумовно, активні дії правоохоронних органів щодо функціонерів влади мародерів не можуть не тішити. Показовим тут є приклад соратника Порошенка, заступника міністра окупованих територій Юрія Гримчака, якого нещодавно спіймали на хабарі сумою пів мільйона доларів.
Цей персонаж відомий громадськості, насамперед, завдяки телеефірам, де він полум’яно розповідав про “безгрішність” минулої влади, категорично відкидаючи звинувачення в корумпованості. Однак, в біографії Гримчака є набагато цікавіші епізоди. Нинішній поплічник Порошенка на початку 90-их років був одним з лідерів створеного КДБ “Інтердвіженія Донбаса” — відверто антиукраїнської організації, яка культивувала промосковські настрої на Донеччині.

Доволі кумедно, що сьогодні медіа Порошенка намагаються показати одного з фундаторів донбаського сепаратизму Гримчака мало не “патріотом-політв’язнем” (!).

Водночас привертають увагу грубі порушення у справі Гримчака. ГПУ штучно прив’язала хабар поплічнику Порошенка до … історії з побиттям Тетяни Чорновол під час Революції Гідності (!). Нехтування законом з боку правоохоронців вказує на явну замовність справи, а також свідчить про можливість краху обвинувачень одіозному корупціонеру.

За даними журналістів, хабар Гримчаку був частиною спецоперації з боку СБУ. Метою була дискредитація очолюваної Кличком КМДА та наближеного до корупціонера Юрія Луценка.

Саме з представниками цих відомств мав “поділитись” грошима Гримчак, виступаючи посередником між ними та начебто забудовником столиці (насправді, агентом СБУ). Таким чином, “нова влада” мала посилити свої позиції в боротьбі з Кличком за владу в Києві. Однак, через жадібність та дурість Юрія Гримчака “спецоперація” зазнала фіаско.

Як бачимо, нинішня “антикорупційна” епопея насправді є частиною боротьби олігархічних кланів за перерозподіл влади. При цьому, звісно ж, ігнорується законодавство, а реальне покарання клептократів не розглядається як самоціль.

Призначення на високі посади в СБУ представників одіозного главку “К” та сумнівні кадрові рішення на регіональному рівні свідчать, що Зеленський налаштований керувати клептократичною системою влади, а не ламати її.

Безумовно, корупціонери з оточення Порошенка заслуговують на найсуворіше покарання за грабунок воюючої держави. Це наша принципова позиція. Саме тому ми надалі будемо продовжувати домагатись притягнення до відповідальності учасників мародерських схем Свинарчуків та інших клептократів.

Водночас немає підстав марити ілюзіями стосовно початку справжньої боротьби з корупцією від “нової влади”. Клептократична система сьогодні продовжує існування. Лише україноцентрична влада без олігархічних впливів зможе її демонтувати.

Поділитись