Відповідальність та висока свідомість – найкраща профілактика короновірусу

25.03.2020, 13:03

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в світі прискорюється пандемія коронавірусної інфекції COVID-19. Понад 100 тисяч нових випадків захворювання коронавірусом з’явилися тільки за останні чотири дні.

Україна не стала виключенням із цього серйозного випробування. Щодня кількість захворювань на COVID-19 зростає.

Безумовно, безвідповідальна політика влади не створила належних передумов для запобігання розповсюдженню цього небезпечного захворювання: за кордон масово продавалися засоби індивідуального захисту населення, відсутність моніторингу (чи може повне ігнорування) розвитку ситуації з поширенням вірусу в інших країнах, непередбачливе затягування із закупівлею тестів для діагностування хвороби, обладнання та засобів індивідуального захисту медиків у лікарні, масове повернення українців з-за кордону без належної подальшої їх перевірки на наявність інфікування та суворого контролю за дотриманням ними самоізоляції. Цей список можна продовжувати безкінечно. Та й нині, окрім популізму та пустих обіцянок, не відбувається майже нічого. Майже на два місяці Україна відстає в оперативності та дієвості здійснюваних профілактичних заходів щодо запобігання поширення хвороби. Але, припустимо, що всіх цих негативних факторів моглоб і не бути, все одно є одне АЛЕ!

Ставлення самих українців до вимог карантинних заходів залишає бажати кращого. Велика частина наших людей абсолютно байдуже ставиться до карантину.

Діти та підлітки так само гуртуються у дворах та під’їздах.

Старші люди щільно сидять на лавочках та штурмують стихійну торгівлю.

Решта – просто безпечно гуляє вулицями міст.

Між іншим, за останню добу в Україні зафіксовані нові випадки зараження, яке відбулось вже в результаті контактів із інфікованими. А внутрішнє зараження – це, в першу чергу, недотримання вимог карантинних заходів. Наприклад, в Ісландії провели тестування більшості населення на COVID-19, і з’ясувалося: більш, ніж у половини пацієнтів з позитивним тестом немає ніяких симптомів, але вони є поширювачами хвороби.

Графічний приклад внутрішнього зараження

Тому, пам’ятайте! Введення карантину –  це не зазіхання на ваші права та свободу. Це, перш за все, турбота про ваше здоров’я. І це чи не єдиний спосіб зупинити поширення вірусу Україною.

Приділіть цей час спілкуванню з сім’єю, займіться улюбленою справою або почніть вивчати щось нове.

Якщо ви засумували за своїми рідними та друзями – не поспішайте йти до них у гості – краще зателефонуйте.

Залишаючись вдома, ми не тільки перешкоджаємо розповсюдженню вірусу, а й допоможемо лікарям надавати повноцінну допомогу тим, хто її справді потребує.

Якщо ж вам, все-таки, необхідно вийти з дому – пам’ятайте основні рекомендації:
– Уникайте скупчень людей, тримайте дистанцію;
– При зустрічі знайомих немає потреби обійматися чи тиснути руки;
– В жодному разі не торкайтеся руками обличчя.

Нагадуємо, що за ініціативи Національного корпусу створений проект #НКВолонтери. Менше, ніж за тиждень активної роботи представники проекту надали допомогу сотням українців з різних регіонів України, які потребують особливої уваги та піклування під час карантину.

#НКВолонтери у Вінниці роблять доставку продуктів

Якщо серед ваших сусідів є люди похилого віку, матері з маленькими дітьми, люди з інвалідністю – поцікавтесь, можливо вони потребують допомоги. Наші волонтери обов’язково нададуть допомогу всім, хто її потребує.

Детальну інформацію про проект та волонтерів у вашому місті можна дізнатися за телефоном: +38 (095) 002 30 49.

Закликаємо усіх без нагальної потреби не залишати свої домівки. Поясніть також своїм дітям, чому так.

Якщо подивитися вцілому на ситуацію в світі, то тимчасово постійне перебування вдома – не така вже й велика жертва. На даний час все дійсно в наших руках.

Скажіть самі собі: «Я усвідомлюю, що несу повну відповідальність за своє здоров’я, здоров’я своєї сім’ї та оточуючих. Самоізоляція – це найкраща профілактика захворювання. Тому я залишаюся вдома».

Бережіть себе та будьте здорові!

Поділитись