Ветеран УПА нарешті отримав УБД

26.02.2020, 20:02

Активісти “Національного Корпусу” Мелітополь приїхали привітати ветерана УПА з отриманням УБД

Сьогодні, 26-го лютого активісти “Національного Корпусу” Мелітополь приїхали у село Мирне, щоб привітати з отриманням УБД ветерана УПА. Костянтин Тимофійович Сліпецькій народився в 1928 году в селі Берегомет на Буковині, що входила до складу Румунії. Влітку 1944 року 16-річний хлопець приєднався до куреня командира Лугового під псевдонімом «Заєць».
Костянтин Тимофійович наголосив, що Повстанська армія боролася за незалежність України, її завданням було визволити територію від гітлерівських окупантів та радянської влади, яка також нав’язувала свої правила життя та не поважала українців. Перебуваючи в УПА, ветеран неодноразово був у кількох кроках від загибелі, мав поранення, перехворів тифом, перебував у німецькому полоні. У 1945 році з нацистського ув’язнення його врятували американські війська.
Потім чоловіка ненадовго відпустили додому, щоб восени 1945 приговорити до 7 років концтаборів. Його матір також вислали до Сибіру. До 1952 року Костянтин Тимофійович відбував строк у Воркуті, там він важко працював на рудниках. Після закінчення ув’язнення Костянтин Сліпецький жив у Норильську до 1964 року. І лише один раз приїжджав на свою Батьківщину у відпустку. Та побачене у рідному селі його просто шокувало. Прийшовши до місця, де колись була рідна хата, він її там не знайшов, бо радянська влада спалила будинок. Коли ж він пішов до сільського керівництва, щоб розібратися, то йому «закрили рота», погрозивши черговим ув’язненням. Костянтина Тимофійовича було реабілітовано лише в квітні 1991 року.
Про своє життя він не жалкує, та нарешті вдячний за вручення посвідчення, бо досі боявся, що його вважають зрадником країни.
Пишиємось нашими героями, які воювали за незалежність України!

Поділитись