В одеситів відбирають узбережжя: місцевий осередок Нацкорпусу провів акцію протесту “SOS Траса Здоров’я”

23.12.2019, 15:12

Учасники Нацкорпусу Одеси спільно з місцевими активістами та небайдужим мешканцями міста провели акцію протесту проти незаконної забудови прибережної зони міста. Зокрема, мова йде про ділянку на Трасі Здоров’я за адресою Французький бульвар, ⅕.

Люди, які зібрались на території пляжу, що найближчим часом може зникнути, зазначають: винних варто шукати не лише серед компаній-забудовників, але й серед самих покупців квартир у висотках.

“Списки цих людей мають бути відкритими. Важливо їх публічно засудити. Наша задача – зробити так, щоб покупка нерухомості на узбережжі стала клеймом і ганьбою” – зазначає один із учасників акції.

Відсутність попиту на незаконну нерухомість спровокує відсутність економічної зацікавленості у зведенні новобудов.

Знаходячись майже біля самого моря, постійно підточувана хвилями, будівля з часом може просто-таки завалитись. Відкритим залишається питання щодо того, хто відповідатиме за людські життя, якщо це рано чи пізно трапиться.

“Люди можуть постраждати у випадку введення цієї будівлі в експлуатацію”, – зазначив активіст “Автомайдану” та співорганізатор події Віталій Устименко. Він додав, що справа всіх небайдужих – запобігти розвитку такого сценарію.

“Будь-яка нова забудова на узбережжі – це спільна поразка одеситів. У 2007 році, коли почали зводити сусідню висотку, тут також були протести. Ми сподівались, що можемо виключно законними методами відстояти свій берег” – зазначає громадський активіст Юрій Нікітін. Однак те, що висотку все ж звели, підтверджує хибність його припущень.

Черговим загарбанням схилу займатиметься компанія “Мегалайн”. Це та сама компанія, яка забудовує Гагарінське плато. Згідно з проектом презентованого компанією об’єкту, на узбережжі з’явиться ще одна висотка, 3-поверхівка з басейном на даху та низка таунхауз-коттеджів. Кожен із них матиме окремий вихід до пляжу, тобто доступ мешканців міста до прибережної зони буде перекритий.

Активісти “Нацкорпусу” вже неодноразово зносили паркан, яким будівельна компанія “Мегалайн”, обгороджує території майбутніх багатоповерхівок.

Нагадаємо, наразі з’явились перші результати боротьби одеситів спільно з місцевим “Нацкорпусом” щодо ситуації на Французькому бульварі ⅕ – заява місцевої прокуратури щодо припинення будівництва саме за цією адресою. Документ можна вважати відповіддю відомства на попереднє звернення з цього питання з боку голови одеського осередку ПП “Національний Корпус” Сергія Варламова та очільника місцевого “Автомайдану” Віталія Устименка.

“Результатом цього звернення, а також силового зносу огорожі і проведення медійних акцій є те, що станом на сьогодні ця будівля знаходиться під арештом і наразі забудова не ведеться. Це перемога всіх активних одеситів, які збираються на схожі акції протесту” – зазначив під час акції “SOS Траса Здоров’я” Сергій Варламов.

Він також відмітив дискредитацію зі сторони місцевої влади та її поплічників, яка стосується тих, хто активними діями протистоїть загарбанню місцевих пляжів.

“Одеситів, які з борються з тим, що відбувається в нашому місті, виставляють якимись радикалами, людьми, які вміють лише нищити (тут мова про знесення парканів -авт.) Проводячи цю акцію, ми намагаємось привернути увагу до проблеми забудови узбережжя”.

Нагадаємо, закон де-юре забезпечує громадянам безперешкодний і безкоштовний доступу до узбережжя морів та інших водойм. Передбачається, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг.

Однак де-факто в найближчому майбутньому може не залишитись жодного клаптика землі біля моря, яка б належала громаді міста і не була приватизована.

Аби запобігти розвитку подій у цьому руслі, одеський осередок Нацкорпусу продовжує боротьбу як легальними силовими методами, зокрема, знесенням загорож навколо незаконних будівництв, так і юридичними методами, зокрема, зверненнями у відповідні інстанції, в тому числі, прокуратуру. Перші результати вже є.

Оксана Коваль

Друзья, мы подготовили для вас видео-нарезку с акции SOS Трасса Здоровья. Благодарю каждого, кто не поленился и провёл этот субботний вечер в борьбе за одесское побережье и будушее нашего города в целом. Отдельная благодарность команде Віталій Устименко, организовавшей вертикальную съемку с Дрона. Надеюсь, что в следующем году мы передадим ежегодную эстафету Геннадию Труханову, а сами проведём этот выходной день в компании друзей и близких. Через год ждите стрим от Гены из тюремной камеры на фоне горящих букв SOS и сирены.

Опубліковано Сергей Варламов Неділя, 22 грудня 2019 р.
Поділитись