
Сьогодні, 30 січня, в Києві відбулись VIII Бандерівські читання, присвячені українському націоналізму. Захід зібрав декілька десятків істориків, політологів, економістів та політиків.
З доповіддю, зокрема, виступив Микола Кравченко – кандидат історичних наук, заступник Лідера Національного Корпусу, директор Інституту Національного розвитку.
Кравченко підняв питання громадянства та відповідальності. Як розповідає історик, в Україні немає інструменту позбавлення громадянства або часткового позбавлення прав.
«Всі сепаратисти, які воюють проти України, але формально залишаються громадянами України, не можуть бути позбавлені громадянства. Те саме стосується і злочинців. Систематично порушуючи чинне законодавство України, вони продовжують здійснювати вплив на формування влади шляхом голосування», – пояснює Кравченко.
Оптимальним способом усунення всіх цих проблем, на думку представника Національного Корпусу, є запровадження системи багаторівневого заслуженого громадянства.
«Згідно з ним, громадянство набувається відповідно до системи заслуг, а не за фактом народження. Межі ж прав можуть розширюватись залежно від взятої відповідальності, або обмежуватись через вчинені проступки», – розповідає Кравченко.
VIII Бандерівські читання завершились презентацією нового видання праць Степана Бандери «Перспективи української революції».
Бандерівські читання – це інтелектуальний націоналістичний захід в Україні, що об’єднує громадськість, політиків, експертів націоналістичного та консервативного спрямування для обговорення актуальних проблем розвитку української державності та нації.