
Вчора, 10 лютого, за ініціативи Національного Корпусу Чернівці та проекту «Пам’ять Нації Буковина», у Чернівцях пройшла відкрита лекція про праві заколоти, що мали місце в Європі. Так, провідний лектор Азовського руху Данило Коваль прочитав слухачам лекцію про два заколоти, які відбулися у Франції та Іспанії, в 1934 та 1936 роках відповідно.
Першою частиною лекції стала розповідь про монархічну політичну організацію «Action française», що існувала у Франції в першій третині ХХ ст. та її керівника – Шарля Морраса.
Лектор розповів історію розвитку та розквіту організації, її структуру та про її антиліберальну та антикомуністичну діяльність. Найбільша увага була сконцентрована на 1934 році, тому що саме 6 лютого 1934 р. силові загони «Аксьон Франсез» , які мали назву «Королівські молодики», взяли участь в антипарламентському путчі. Варто зазначити, що «Аксьон Франсез» користувалася популярністю серед молоді, яка була в авангарді усіх тогочасних подій.
Наступна частина лекції була присвячена історії встановлення влади правих в Іспанії та «Іспанській Фаланзі». Обговорювався заколот, який мав місце 17 липня 1936 р. Тоді протестні настрої були викликані рядом чинників, зокрема невдоволенням республіканським устроєм держави та відсутністю сильної влади. В результаті протестів та збройних сутичок, праві здобули владу в Іспанії.
В завершальній частині Данило Коваль згадав праві повстання та заколоти, які відбувалися у світі вже на сучасному етапі, провів порівняльну аналогію між боротьбою європейських правих сил з ліберальними/ультраліберальними та комуністичними режимами в XX та XXI ст., а також дав відповіді на численні запитання слухачів.








