Тисячі українців опиняться в сірій зоні внаслідок розведення військ, – ветерани

01.11.2019, 16:11

Під час прес-конференції під стінами Офісу президента ветерани «Останнього блокпосту» повідомили про те, що ніхто не зможе гарантувати безпеку українцям, які опиняться у сірій зоні після відведення військ. Також вони проанонсували «Рейд за мир» по лінії розмежування

«Під це розведення потрапляє 35 населених пунктів, і тисячі українців опиняються у сірій зоні. Ніхто не зможе гарантувати безпеку місцевим мешканцям, які залишаються у цій сірі зоні, адже жоден поліцейський, патрульний не зможе виконувати тих функцій, які виконує військовий – в них нема такого обладнання, озброєння й навичок, щоб захищати людей», – сказав екскомандир «Азову» Максим Жорін.

У свою чергу ветеран полку «Азов» Денис Янтар зауважив, що утворення сірої зони у цій місцевості означатиме втрату існуючої ефективної лінії оборони. Він повідомив, що місцеві жителі не мають чіткого уявлення, що означатиме відведення військ.

“Ми відходимо від своїх укріплених позицій, які у нас вже пристрілені, звідти ми знаємо, як вести бойові дії. Там і побут організовано, тому що не тільки укріплені райони. А й побут дуже важливий. Люди, які там знаходяться – їм сказали просту тезу: от зараз ми робимо розведення, буде мир, не буде стрільби. Все буде гаразд, тобто будь-яка нормальна людина, звичайно, якщо в це вірить, то вона каже так, це добре”, – наголосив Янтар.

Також командир «Останнього блокпосту» Ігор Михайленко сказав про те, що ветерани ініціюють «Рейд за мир», щоб показати, як насправді відбувається «розведення військ». 

«За цей місяць ми отримали значну підтримку від волонтерів, громадських діячів, ветеранів. На сьогодні маємо велику кількість заповнених анкет, звернень і взагалі отримали багато дієвої допомоги. Тому ми розширюємо формат:  їдемо в усі 35 населених пунктів по лінії розмежування, які невдовзі мають отримати так зване розведення, а насправді – це «розвод Путіна – Зеленського», – повідомив він під час пресконференції.

Поділитись