Тернопільські лікарні в області не готові до боротьби з інфекцією коронавірусу?

26.03.2020, 16:03

Вчора новопризначений голова ТОДА Володимир Труш провів свій перший брифінг. На ньому чиновник заявив, що лікарня в Монастирську найкраще в області підготовлена до боротьби з коронавірусом. Водночас за вчора С19 виявлено вже у 11 жителів Монастирського району. З них чотири лікарі та одна медсестра. Волонтери повідомляють, що в Монастирську ситуація критична.


Хто з них обдурює, а кому вірити? Не тяжкий вибір, враховуючи щоденну роботу волонтерів на місцях та той факт, що Труш жодного разу не перебував з візитом у Монастириську та не проводив огляд приміщення лікарні.

Станом на сьогодні у Монастирському районі найбільше інфікованих на коронавірус. Один випадок летальний. З повідомлень місцевих активістів та волонтерів відомо, що у лікарні в Монастирську немає медичних масок, захисних костюмів, засобів дезінфекції та апаратів штучної вентиляції легень. Місто абсолютно не готове до епідемії.

Натомість влада не зробила рівним чином нічого задля виправлення поточної ситуації. Вчорашній брифінг очільника ОДА Труша виглядав радше як спроба заспокоїти населення. Через бездіяльність чиновників знову розв’язання всіх проблеми лягає на плечі волонтерів.

Водночас, відомо і те, що коронавірусна інфекція є вже у жителя Заліщиків та у жителя Тернополя. Очевидно, що влада і далі буде повідомляти про готовність лікарень щодо боротьби з С19, однак реальний стан речей залишається невідомим.


Цікавить і інше, чи готовий очільник ТОДА вибачитись за поширення неправдивої інформації і надолужити нарешті реальний ряд заходів протиепідемічного характеру ? Зокрема, забезпечити медиків усім необхідним. Відповідь на це питання ми отримаємо вже незабаром.


Долучитися до команди волонтерів! Телефонуйте +380677217889 або пишіть [email protected]

Поділитись