Сьогодні, 6 жовтня, виповнюється 110 річниця народження заступника головного командира УПА Романа Кравчука. Діяч українського визвольного руху народився на Львівщині в українській патріотичній вчительській родині. З юних років захоплювався ідеями УВО, згодом вступив у лави ОУН, де брав активну участь у розбудові підпілля на Золочівщині.

З кінця 1930-х років Роман Кравчук разом з іншими націоналістами активно бореться проти польської, німецької та радянської окупаційних влад. Кравчук виконував обов’язки заступника керівника крайового проводу ОУН(б), проводив виховну роботу з населенням, а зокрема молоддю. У вересні 1941 року за свою антинімецьку діяльність був заарештований і відправлений у концтабір у Кракові. Після повернення націоналіста додому, він очолив крайовий провід ОУН(б) на Західноукраїнських землях. Під його керівництвом визвольний рух на Галичині став потужною політичною силою.

Роман Кравчук роками продовжував свою діяльність, спритно заплутуючи чекістів, які шукали його і проводили не одну операцію для цього. Після смерті провідника Романа Шухевича Кравчук продовжував боротьбу до останнього. У той час діяч мав очолити підпілля, проте відмовся на користь Василя Кука. Як і належить справжньому воїну, Роман Кравчук загинув у бою з ворогом. Віддана боротьба націоналіста тривала 21 рік! Це великий внесок в незалежність України. Його мета здійснилася 29 років тому, за багато часу після його смерті. А пам’ять про цього діяча і борця не згасає.

Поділитись