Скасувати люстрацію — зрадити Майдан

02.03.2020, 18:03

Вже завтра, 3 березня, Конституційний суд України продовжить розглядати скарги чиновників щодо закону про люстрацію, який передбачає, що певні посадовці часів Януковича не можуть обіймати посади у державних органах влади. А почався цей процес 17 жовтня 2019 року. Тоді Європейський суд із прав людини ухвалив рішення, що звільнення державних службовців на підставі українського закону “Про очищення влади”, призвело до порушення їхніх прав. Міністр юстиції Денис Малюська у грудні заявив: уряд ініціюватиме перегляд закону про люстрацію після висновків Європейського суду.

Проте очевидно, що цей люстрація є необхідною у наших реаліях. Закон “Про очищення влади” усунув з посад 922-ох чиновників, які були причетні до узурпації влади Януковичем, підривали національну безпеку України чи порушували права і свободи громадян. До того ж саме очищення влади було одною з головних цілей Революції Гідності.

У 2019-2020 роках про можливе скасування люстрації говорять дуже часто. Цей крок підтримують і нові “слуги народу”, і старі політики, серед яких ексрегіонали. Та чи скасування закону “Про очищення влади” не означає зраду ідеалів і цілей Майдану, за які загинула Небесна Сотня? Загинула через люстрованих чиновників і тогочасного президента, що хотіли будь-якою ціною залишитись у своїх кріслах і мали інші плани на нашу країну. Сьогодні вони знову хочуть повернутися до влади, але ми не можемо допустити цього, як і нівеляції Революції Гідності!

Національний Корпус пікетує КСУ, який розглядає закон “Про очищення влади”. Пряма транслітерація з місця подій:

Поділитись