
Побутує такий історичний міф, ніби українська державність вперше виникає під час національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького. Насправді ж, держава українців не припиняла своє існування навіть у ту пору, коли офіційно була знищена Київська Русь. Русини-українці стали провідною силою Великого князівства Литовського і навіть здобували величні перемоги. Одна з таких відбулася під Грюнвальдом.
15 липня 1410 року біля сіл Грюнвальд і Танненберг розпочалася вирішальна битва “Великої війни”. По одну сторону фронту був Тевтонський орден, по іншу — об’єднані сили поляків та Князівства Литовського і Руського. У цій битві українці разом з своїми союзниками розбили війська німецького ордену, в результаті чого той припинив свою експансію на Схід.
З історії відома постать українського лицаря Іванка Сушика з Романова. На знак визнання його хоробрості у битві під Грюнвальдом король Ягайло-Владислав дарував йому у володіння два села на Галичині.
Досить дивитись на нашу історію виключно як на лінію поневірянь та страждань. Ми — Нація воїнів, поетів та героїв, у нас славне, велике минуле. Нам є, за що бути гордими у нашій історії.
То ж будьмо гідні своїх славетних пращурів!