​​Сьогодні Зеленський оголосив про проведення в день місцевих виборів «опитування» українців. Мовляв, на розгляд громадян винесуть 5 найбільш важливих питань, зміст яких чомусь тримають в таємниці. Все це підносять як втілення принципу «прямого народовладдя».

Ми маємо справу з черговою протиправною та небезпечною затією влади клоунів. Не існує жодної юридичної бази для проведення подібного «волевиявлення». В Україні не ухвалено ані закону про референдум, ані абсурдного законопроекту №4043 про опитування громадської думки в рамках виборів. Тож, ініціатива Зеленського є відверто антиконституційною.

Влада клоунів може імітувати «народне волевиявлення» у форматі звичайного опитування біля виборчих дільниць. Але за які кошти? Жодних підстав для виділення грошей платників податків на цю сумнівну ініціативу. Залишається варіант з фінансуванням олігархами-господарями «слуг народу». Однак, про достовірність результатів опитування тоді можна забути: хто платить – той замовляє музику.

У своєму зверненні Зеленський недвозначно дав зрозуміти, що результати так званого «опитування» матимуть практичне значення: «буде так, як вирішиш ти». Президент або свідомо блазнює для мобілізації електорату або всерйоз націлився на антиконституційний переворот.

Приховування ключових питань від громадян та оголошення самої ідеї за півтора тижні до місцевих виборів красномовно свідчать про намір зманіпулювати думкою українців.
Судячи з останніх подій, вірогідно, що влада використає «опитування» для легітимації капітулянтської політики. Тож, під ширмою «безпосередньої демократії» криється спроба проштовхнути руйнівні для держави рішення та узурпувати владу. Українці мають адекватно відреагувати на протиправні кроки Зеленського.

Поділитись