Учора з нагоди роковин вступу на посаду президента Зеленський дав велику прес-конференцію для ЗМІ. Як і слід було очікувати, під час спілкування з журналістами нинішній глава держави продемонстрував цілком неадекватне сприйняття реальності.

Зеленський вкотре наголосив на важливості домовлятися з Кремлем і «пріоритетності» так званого Мінського формату. Йому байдуже, що наслідками його «миротворчості» за останній рік стала загибель десятків українських героїв та посилення агресивних дій ворога на передовій. Президент публічно підтримав ганебну ініціативу Єрмака зі створення так званої «Консультативної ради» з представниками ОРДЛО. Щоправда, за словами Зеленського, «перемовники» від псевдореспублік повинні мати українське громадянство. Так наче серед колаборантів мало осіб з паспортами нашої держави і це буде для них проблемою. Тобто єдине застереження для президента в цьому питанні – це громадянство. Насправді, така позиція лише грає на руку Кремлю, що прагне зобразити війну на Сході “внутрішнім конфліктом”. А от те, що створення з ініціативи Єрмака спільного переговорного органу з «ЛДНР» означає визнання кремлівського міфу про «громадянську війну» і легітимізацію московських маріонеток в якості рівноправних суб’єктів, Зеленського не турбує. Вочевидь, на думку президента, нічого поганого в цьому немає. Отже, курс на капітуляцію буде продовжуватись.

Не менш неадекватно виглядають відповіді Зеленського на питання соціально-економічного блоку. Президент наголосив, що в Україні зарплата у 5-6 тисяч грн– це, мовляв, не бідність. Його твердження звучить як відвертий глум для мільйонів українців, що ледве зводять кінці з кінцями з доходами менше 10 тисяч грн. Але глава держави, схоже, живе у власній реальності. Так само абсурдною є заява Зеленського про початок масштабної приватизації одразу після завершення пандемії. Тобто в умовах розгортання економічної кризи влада збирається розпродати державні підприємства, коли їхня вартість буде мінімальною (!). Важко собі уявити подібну картину в цивілізованих країнах. Отже, планується відвертий грабунок українського майна.

Глава держави відкрито визнав, що досі за понад 2 місяці не спромігся добрати кандидатури 3 міністрів (освіти, культури й енергетики), бо, мовляв, у влади «кадровий голод». Фактично він розписався в неспроможності своєї команди вирішувати навіть такі проблеми. Також під час прес-конференції Зеленський знехтував однією з ключових передвиборчих обіцянок. Президент натякнув на бажаність другого терміну при владі. Хоча в 2019-му він запевняв своїх виборців, що йде тільки на 1 термін.

В підсумку маємо яскраву картину повної некомпетентності глави держави. Президент не розуміє елементарних речей. Подібна фігура на чолі держави може привести Україну до катастрофи, якщо громадянське суспільство не поставить його в чіткі рамки. Саме тому дуже важливо тиснути на владу клоунів, перешкоджаючи впровадженню руйнівних для нашої держави планів.

Поділитись