Усі читали про один відомий випадок, коли під час Другої світової війни прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль відмовився від пропозиції одного з міністрів скоротити витрати на культуру заради оборони? «А за що ж,  ми тоді воюємо?» – спитав тоді, Черчилль. Цю фразу можна було  неодноразово чути від наших  політиків. Але далі порожньої балаканини, справа майже ніколи не просувалась. Проте, сучасні спритники від «зеленої влади» пішли навіть  далі від своїх попередників. Їх «успіхи» у спробах знищити українську культуру, викликають занепокоєння навіть серед  лояльних і слухняних  «Слуг Народу». Так, нещодавно стало відомо, що  під приводом боротьби з короновірусом (А це дає змогу списувати все!), Мінфін збирається більш ніж наполовину урізати всі видатки на культурні проекти.  25 березня про це повідомила депутатка Верховної Ради з владної фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук,  оприлюднивши заяву парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. У заяві ідеться про те, що буде урізано «фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту», залишаться  «лише видатки на утримання – тобто зарплатню». Про це ж, повідомив на своїй сторінці у Facebook  інший «слуга», Олександр Ткаченко.  Якщо вже колега відомої телеведучої каналу «1+1»,   Наталії Мосейчук (яка прославилась своєю фразою «Мова не нагодує»), заявляє про реальну загрозу , то це вже не може не насторожувати!   «Це смерть для всієї креативної індустрії. Сотні тисяч людей залишаться без роботи. Зусилля витрачені для росту та розвитку культурних сфер, яких вдалося досягнути за останні роки, зійдуть нанівець. Ми відкинемось на кілька років назад. Мова йде про фактичну ліквідацію діяльності Держкіно, УКФ, Інституту книги, програми «зшивання країни», діяльності творчих спілок, туризму, реставраційних робіт по захисту історико- культурної спадщини, програм інформполітики тощо», – пише депутат.  

  Маємо ситуацію, коли під час війни, яка ведеться і у культурній площині також, відбувається  зрада національних інтересів не лише на фронті (деморалізація армії, через односторонні відведення військ та припинення вогню; легалізації терористів, шляхом уведення їх у переговорчий процес) але й шляхом нищення української культури. Режим внутрішньої окупації, із кожним днем показує своє справжне, потворне обличчя.

І про політику.

Схоже на те, що  усвідомивши наслідки свого безголів`я, а отже   і невтішні перспективи для «слунарів» на майбутніх місцевих виборах , «зелена влада» вирішила ці вибори не проводити. Принаймі до такої думки прийшли депутати Верховної Ради.  Так,   Олексій Гончаренко повідомив, що «спочатку на місцеві вибори було закладено 2 млрд 156 млн грн, а після змін, запропонованих Кабміном, на вибори хочуть виділити 1 млн 291 тис. грн.», тим самим «через брак коштів вибори не зможуть бути проведені в жовтні 2020 го року», — повідомив Гончаренко на своїй сторінці  у  Telegram.

Поділитись