Про «Черкасиелектротранс»

16.01.2020, 14:01
Про «Черкасиелектротранс»

На сесії Черкаської міської ради депутати мали приймати рішення про утримання КП «Черкасиелектротранс» на 1 квартал на суму 25 міліонів гривень ( в сумі – 102 мілліони в рік)

Нагадаємо що на 2019 рік сума утримання становила 69 мілліонів , а на 2018 – 59, а на 2017 – 41. Цифри є в табличці нижче .

Чим обумовлений такий шалений ріст виділення наших з вами коштів на утримання збиткового підприємства. За словами Кучера – гроші йдуть не тільки на погашення заробітних плат і електроенергію , а і на перевезення пільговиків . За його словами – 16 мілліонів пільгових перевезень . Хто їй рахував – сказати важко навіть директору Електротрансу. «Якось рахують» . Коли Кучеру задали запитання в який термін він може встановити валідатори для точного обрахунку пасажироперевезень – він хоч не збрехав і відповів , що не зможе взагалі .

Хоча правильніше було б робити обстеження датчиками , яке Павло Мосійчук подавав і яке засунули в ПСЕР аж на 2021 рік .

Між тим, концепція транспортної реформи Павла , що ще минулоріч була прийнята депутатами міської ради – ігнорується ( за браком коштів на реалізацію).

Найправильніше рішення , яке сьогодні можна були б приймати – послати Кучера під три чорти , але колектив з 400 осіб не отримав би заробітну платню.

З моєї ініціативи , депутати все ж прийняли оптимальне, але не ідеальне рішення – замість 25 мілліонів на квартал – 17,5 ( як було в минулому році) . Загалом 35 мілліонів на два квартали, з умовою що Кучер таки встановить валідатори.

Але питання концептуальне. З року в рік він приходить і вимагає все більше і більше грошей , які йдуть не зрозуміло куди . Втім, про звільнення мова і не йде. Тому що скоро вибори , а на них потрібні гроші і 400 голосів КП «Черкасиелектротранс» , які Кучер нашій владі забов‘язаний забезпечити.

Дмитро Кухарчук

Поділитись