Призначення Головою ОП Єрмака: хто в виграші ?

13.02.2020, 18:02

Нещодавно український інформаційний простір сколихнула новина, що новим Головою Офісу Президента було призначено Андрія Єрмака. Передувало цьому численні чутки в ЗМІ щодо незадоволення Президента роботою попереднього Голови ОП Андрія Богдана, який також особисто ворогував з Єрмаком.

Who is mister Єрмак ? На це питання ми спробуємо дати відповідь.

Традиційно Єрмака пов’язують з кремлівським “куратором по Україні” Дмитром Козаком, який замінив в цьому плані Суркова. У своєму першому брифінгу новопризначений Голова ОП заявляв, що продовжить займатися припиненням вогню на Донбасі, а отже без переговорів з Москвою та їхніми ставлениками не обійтись ніяк. Хоч би що там було, за його плечима вже було два обміну полоненими.

Загалом Єрмак з почату президенства Зеленського супроводжував його майже на всіх міжнародних зустрічах. Якщо політика Богдана характеризувалась в основному внутрішньополітичними змінами, то Єрмак, очевидно, був відповідальним за зовнішню політику. Можна очікувати, що він і надалі продовжить займатися цим вже на новій посаді. Андрій Єрмак до того як потрапив в політику займався бізнесом, тож йому дуже характерна риса багатьох українських політиків: зневага до офіційного дипломатичного процесу і можливість все “порєшать” швидко і без зайвих вух. Так, саме він став головною фігурою по переговорах з адвокатом Трампа Джуліані стосовно розслідування ймовірного суперника Трампа – Байдена, на виборах президента США.

З цією метою він хоче прискорити процес зустрічі Трампа і Зеленського. Що там буде обговорюватися поки що невідомо, однак зрозуміло, що Україна і надалі буде фігурувати у внутрішній політиці США при чому як країна не дуже надійна, як територію хаосу. Переслідування можливих кандидатів в президенти, тиск на них загрожує лише новими непорозуміннями.

Отже, Андрій Єрмак веде досить активну, зухвалу дипломатичну гру по лінії Вашинтон-Москва. Так, раніше йому вдалася низка дипломатичних перемог, однак ця черга не можу тривати вічно. Поки Єрмак готує Зеленського до поїздки в США нормандський саміт вже загрожує зривом, адже Росія не полишає спроб домовитися з учасниками саміту за спиною України та без участі України. Також стає очевидною деталі більше наростання конфлікту по лінії Голова МЗС Пристайко – Єрмак, адже тактика приїхати і “порєшать” на місці без попереднього узгодження з міністром Пристайком веде до нових непорозумінь в команді Президента, а в що це виллється – покаже час.

Поділитись