Сьогодні в будівлі «УНІАН» представники добровольчих підрозділів, волонтери та громадські активісти презентували законопроект №7190 «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний та правовий статус». Цей документ покликаний визнати бійців добровольчих батальйонів, які брали участь в АТО, учасниками бойових дій та надати їм соціальні гарантії.
Учасники конференції заявили, що зібралися на 4 році війни, аби влада визнала добровольців учасниками АТО, адже чимало воїнів, які захищали державу, не мають офіційного статусу. Присутні звернулися до президента, аби він втрутився і допоміг вирішити ці питання. На сьогодні таке рішення підтримали вже усі обласні ради. На думку учасників конференції, дуже парадоксальним є те, що людей, котрі кинули все і першими пішли захищати нашу країну, не маючи ні належної підготовки, ні будь-якого фінансового забезпечення з боку держави, зараз позбавляють можливості отримання статусу учасника бойових дій у той час, коли прокурори, судді та митники чомусь їх мають.
Одним зі спікерів на конференції був і представник Національного Корпусу, помічник Андрія Білецького, Євген Комісар, який зауважив: «Ми вже давно ведемо боротьбу за права добровольців, чого не можна сказати про Верховну Раду. Уже було багато спроб і законопроектів, але Верховна Рада їх відхиляє. УБД у нас зараз мають ЗСУ або поліція, а що робити тим, хто не мав змоги підписати контракт? Ось є хлопець, що не пройшов мед.комісію, але пішов на фронт і воював, і поранення отримував, але за станом здоров’я контракт підписати йому не дають, і таких хлопців багато. Зараз уже 3 роки ці люди ходять по кабінетах і просять того, на що заслуговують. Та гірше, коли по кабінетах ходять родичі та діти загиблих, і їм відмовляють через відсутність якоїсь довідки. Це ганьба для нашої влади та президента. Тож краще, аби наша влада замість того, щоб сприяти амністії сепаратистам та договорам з Росією, допомогли людям, завдяки яким вони сидять в мирному Києві в своїх теплих квартирах».
Добровольці пішли першими на війну, без забезпечення, і тепер претендують лише на визнання. Жодних навантажень на бюджет цей закон не має, і сьогодні президент роздає медальки, які нічого не варті, але і їх не визнає. Слід пам’ятати, що добровольці були першими. І якщо цей законопроект пройде, то у жодного добровольця не буде проблем з отриманням УБД.