​​Днями заступник голови фракції «Слуга народу» Качура відверто заявив про бажання партії Зеленського співпрацювати з «ОПЗЖ». Щоправда, сьогодні він відхрещується від власних слів, розповідаючи, що вони «вирвані з контексту». Але, зважаючи на дії влади клоунів, майже немає сумнівів, що союз з п’ятою колоною для них цілком природний і навіть бажаний.

Зеленський відверто сприяє реваншу антиукраїнських сил, розставляючи на важливі посади поплічників Януковича на зразок Татарова. П’ята колона користується повною безкарністю, володіючи неформальним імунітетом перед покаранням за кримінальну відповідальність. Влада продовжує капітулянтський курс. Голова офісу президента Єрмак відверто говорить, що їхня стратегія «не в прославленні військових зусиль» і не в тому, «щоб звинувачувати Росію у всіх нещастях». Простіше кажучи, мета влади – у примиренні з ворогом. Це цілком збігається з цілями кремлівської «ОПЗЖ».

Зрештою, за останні півроку «монобільшість» у парламенті перетворилась на повну фікцію. Тому для ухвалення багатьох ключових рішень, від призначення голови МОЗу навесні до визначення комісії з обрання антикорупційного прокурора у вересні, «партії» Зеленського підставляє плече п’ята колона. Тож, зародок коаліції «ОПЗЖ» та «слуг» уже сформовано. Існує реальна загроза, що цей поки що ситуативний союз перетвориться на повноцінну коаліцію. І не на місцях, як говорив Качура, а у Верховній Раді.

Поділитись