У пересічного громадянина, який час від часу ознайомлюється із законодавчими ініціативами народних обранців, виникає стійка підозра у тому, що партії наркотиків, які  конфіскують доблесні підлеглі  вічного міністра МВС, не знищуються, а відправляються на «утилізацію» до ВРУ. І саме у процесі «утилізації» психотропних речовин, пишуться законопроєкти, про чергові податки та штрафи.

Некомпетентність «зелених урядів», економічні наслідки епідемії  Covid-19  призвели до того, що більшість підприємств малого бізнесу, а це близько 4 млн робочих місць, втратили до 75% доходів [1]. Відбудовувати економіку, залучати інвесторів «зелені» не вміють, а  розмови про нові робочі місця залишилися лише розмовами. Проте кошти для наповнення бюджету потрібні і чималі. Тому «Слунари» гарячково шукають додаткові можливості для його наповнення.  Всі рішення відрізняються простотою. Землю – на продаж, орендарям земельних паїв збільшити податки в 11 разів [2] (а ось зрозумілий «слунарам» ігорний бізнес –  звільнити від опоподаткування[3]) і головне – збільшити штрафи за все. Проте коштів бракує. Ну не з олігархів, же їх стягувати? Звісно, що ні! І ось, нарешті, чергова геніальна ідея! Обкласти податком власників домашніх тварин!

Утім, сама ідея не нова. Ще до відомого інфантила – Брагаря, нардепи бажали обкладати домашніх улюбленців податком. У 2017 році, депутати*  пропонували  «законопроект 7220». Який ніби мав «принести до бюджету більше двох мільярдів». Одразу впадало в око, попри заяви депутатів, що нібито закон створено «виключно задля захисту тварин»,  – мова йде лише про чергове витягування коштів із громадян. Варто лишень порівняти суми штрафів, які пропонувалось збирати за різні правопорушення. Наприклад,  штpaф зa «вбивствo вaгітних дoмaшніх твapин і їхнє усипляння в пpисутнoсті дітей –  850 гpивень». І геть інші цифри за інші правопорушення: «за непpибиpaння екскpементів сoбaки (від 850 гpн дo 1,7 тис. гpн), зa викopистaння твapин для жебpaкувaння (від 5,1 дo 20,4 тис. гpн), зa poзведення безпopoдних дoмaшніх твapин “нa дoму” (від 5,1 дo 20,4 тис. гpн), зa відмoву від стеpилізaції твapини (від 3,4 дo 20,4 тис. гpн), a тaкoж зa пpoдaж кoтів і сoбaк з pук без дoкументів (від 340 гpн дo 20,4 тис. гpн)»[4]. Проте 29.08.2019, проект скандального закону було відкликано.  

І ось, Верховна Рада, знову дуже хоче поставити на облік усю нашу “живність”. Для цього й готує законопроєкт №3796 під назвою “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі”. Оподаткованими будуть коти, собаки, папуги, миші, хом’яки, морські свинки, а ще зайчата або воронята, яких підібрали з переламаними лапами чи крилами, а також більш екзотичні варіанти, скажімо, єноти, сови або їжаки [5].

І саме головне! Законопроєкт пропонує змінити порядок ідентифікації та реєстрації тварин та – увага! – створити посередника для внесення інформації про ідентифікованих тварин до Єдиного державного реєстру тварин. Цю інформацію зможуть вносити лише “агенти з ідентифікації тварин” та лише за допомогою “авторизованих баз даних тварин”. Хто такі ці агенти? У законі це не прописано. Але, очевидно, головне – обов’язкову ідентифікацію тварин проводитимуть через приватного посередника.

Зa pеєстpaцію дoмaшньoї твapини неoбхіднo буде зaплaтити збіp у poзміpі близькo 170 гpивень. Ніби небагато але помножте на сотні тисяч домашніх улюбленців! У масштабах країни – величезний гешефт! І все на рівному місці. Хм…. Хто ж це у нас такий розумник? Знайомий  почерк, «схематозника» простежується…

Чиї волохаті  вуха стирчать із-за «законопроекту №3796» ?

Законопроєкт зареєстровано ще на початку липня, і хоча головним автором значиться депутат від “Слуги народу” Юлія Овчинникова, увагу привертає співавтор  – представник чергового  проекту Коломойського, партії «За (своє і Коломойського) майбутнє!» – депутат ВРУ,  Антон Яценко. Цей добродій, за свою бурхливу політичну кар`єру змінив безліч партій  але завжди залишався вірним життевому кредо – гроші понад усе!  Отже хто він, Антон Яценко?

Хто ти, Антон Яценко?

Одним із ініціаторів законопроекту про обкладання податком власників котів, папуг і хом`ячків є Народний депутат України Антон Яценко.

Корупціонер і «схематозник»

Антон Яценко  відомий широкому загалу як «хрещений батько» «тендерної мафії». Тобто як розробник і творець масштабної корупційної схеми, через яку тендерні закупівлі в Україні стали наскрізь кримінальним процесом. При цьому бюджет держави щороку втрачав мільярди гривень. Саме Яценко був автором законодавчих ініціатив під загальною назвою «тендерна палата». Які, зокрема, зобов’язували державні підприємства купувати якісь «інформаційні послуги» в рамках проведених тендерних закупівель виключно в структурах Яценко. Насправді, «інформаційні послуги» були фікцією: наприклад, кілька листків паперу, на яких були надруковані цитати з Закону «Про державні закупівлі», обходилися державним підприємствам до 4% від вартості закупівлі.

Ці кошти за «інформаційні послуги» перераховувалися на рахунки ряду фірм, зареєстрованих на підставних осіб з близького оточення Яценко. Потім ці фінансові «струмочки» акумулювалися на рахунку компанії «Роял Фінанс» (створена в 2007 році) в «Брокбізнесбанку».

За той час, що Сергій Буряк керував податковою, а Яценко крутив тендерні схеми, на рахунку компанії «Роял фінанс» в «Брокбізнесбанку» було перераховано 2,2 млрд. грн[6].

Після Майдану, в 2014 році, схеми скасували. Але Антон не розгубився і запустив нову оборудку. Було узаконено і продовжено схему, яка дозволяє чотирьом електронним майданчикам, які пов’язані, з нардепом Антоном Яценком, здійснювати посередницькі послуги при оцінюванні нерухомості. З кожної операції купівлі-продажу нерухомості майданчики заробляли близько 1 тис. грн, а в цілому – до мільйона гривень на день. Гроші робились з повітря, оскільки ніякого сенсу в їхньому існуванні не було. Голосування депутатів у  “бюджетну ніч” (2018 року)  внесли поправки в Податковий кодекс, які закріпили за цими майданчиками монопольне становище і зробили неможливим вихід на ринок нових гравців. При цьому через відсутність конкуренції тільки за 2017 рік, рік майданчики двічі підвищували ціни на свої послуги [7,8]. Антон продовжував заробляти на цих оборутках до 2019 року. Коли ж, за ініціативи деяких народних обранців, його відвертий «схематоз»  вирішили припинити, він не розгубився. 18 жовтня 2019 року,  на засіданні парламентського податкового комітету, депутати не прийняли законопроєкт № 2047 «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості».  Як, зясувалось згодом,   11 народних депутатів з парламентського податкового комітету отримали хабарі у розмірі 30 тис. долл.. від….. Антона Яценка. Після скандалу, президент Зеленський звернувся із вимогою пройти поліграф до членів податкового комітету.  Антон відмовився пройти поліграф. «Навіщо? … я не дівчинка-шльондра, а народний депутат чотирьох скликань … у шапіто не будемо перетворювати Верховну Раду», — заявив Яценко»[9]. І дійсно він не дівчинка… А от стосовно шльондри… Політичної шльондри… Тут постає питання… Судіть самі.

  Політична хвойда

Все своє політичне життя Антон Яценко був людиною твердих політичних переконань та принципів. Був помічником народних депутатів: Миколи Карнауха (Соціалістична партія України), Василя Цушка (Соціалістична партія України), Миколи Одайника (Блок “Наша Україна”), Сергія Осики (Блок Юлії Тимошенко). У 2007 році був обраний народним депутатом від Блоку Юлії Тимошенко. Проте,  у 2011 році, «тушкою» перебіг  до фракції “Партії регіонів” і був членом “Партії регіонів” у 2011-2014 роках. Голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року та у 2012 році – за Закон “Про засади державної мовної політики”, що розширював вжиток російської мови в Україні. У 2015 році балотувався до Черкаської обласної ради, вже  від партії “Відродження”. У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання як безпартійний самовисуванець за 200 округом (Черкаська область). З 13 вересня 2019 року – член депутатської групи “За майбутнє”. Проекту, який так завзято рекламує канал 1+1.

«Соціалістична партія», «Блок Юлії Тимошенко», «Партія регіонів», «Відродження», «За майбутнє!» Як бачимо, Антон, має доволі сталі політичні погляди і має тверду громадянську позицію!

Зрадник і сепар

В червні 2013 року в числі 148-ми народних депутатів України Антон Яценко підписав Звернення депутатів від Партії регіонів і КПУ до польського Сейму з проханням «визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів»

У червні 2018-го Антон Яценко звинуватив у вбивствах мирних жителів та мародерстві учасника боїв за Донецький аеропорт Олега Герваса. Після цього «кіборг» подав на нардепа позов до Печерського районного суду Києва. 24 січня 2020 року суд виніс ухвалу в якій зобов’язав Яценка спростувати неправдиву інформацію та виплатити на користь позивача 5 тисяч гривень моральної компенсації[10]. Не відомо, чи сплатив нардеп-мільйонер  компенсацію, «кіборгу». Адже відомо, що цей багатій є кондовим жлобом.

Жлоб

Народний депутат із групи “Партія “За майбутнє” Антон Яценко,  дуже бідує. У нього бракує коштів сплатити штрафи. Він вже 60 разів перевищив на своєму «мерсі» швидкість на дорогах. 60 разів,  за 50 днів дії відеофіксації порушень ПДР!  При цьому Яценко не сплатив ще жодного штрафу[11]. Між тим, любов нардепа до швидкої їзди вже мала убивчі результати.

Вбивця?

1 вересня 2012 року, народний депутат від Партії регіонів,  Антон Яценко, спричинив ДТП, в якому она людина загинула, а троє потрапили до лікарні[12]. Про трагедію повідомив журналіст Артем Шевченко, посилаючись на джерела з центрального апарату МВС.  За його інформацією, ДТП сталася вночі під містом Умань. Джерело повідомляє, що депутат Яценко перебував у стані алкогольного сп’яніння. Начальник Управління МВС Уманського району Черкаської області заборонив розповсюджувати подробиці ДТП за участі (начебто) автомобіля народного депутата від Партії регіонів Антона Яценка, а сам впливовий депутат почав погрожувати журналістам судовими позовами[13].  Як Ви здогадались, справу вдалось «зам`яти».

Ось такі народні обранці опікуються, тепер, правами домашніх тварин. Повіримо і проголосуємо «За (їх) майбутнє!» ???

*Більшість авторів законопроекту — це депутати з фракції «БПП». У співавторах по одному нардепу із фракції «Народний фронт», «Радикальної партії», групи «Воля народу» та двоє депутатів з групи «Відродження».

Джерела:

1. У нерівних умовах: як держава (не) рятує малий бізнес на карантині https://www.epravda.com.ua/publications/2020/05/8/660263/

2. Орендарям земельних паїв збільшать податки в 11 разів https://kurkul.com/news/21211-orendaryam-zemelnih-payiv-zbilshat-podatki-v-11-raziv

3.Валентин Наливайченко: Закон про гральний бізнес – це безподатковий офшор для казино та букмекерів https://ba.org.ua/valentin-nalivajchenko-zakonoproyekt-pro-gralnij-biznes-ce-bezpodatkovij-ofshor-dlya-kazino-ta-bukmekeriv/

4. Закон про тварин прозвали маразмом року – або створення ніші для корупції https://transkarpatia.net/ukraine/89163-zakon-pro-tvarin-prozvali-marazmom-roku-abo-stvorennya-nsh-dlya-korupcyi.html

5. “Собачий вальс” парламенту: Навіщо Рада обкладає нас податком на “живність”?https://ua.112.ua/statji/sobachyi-vals-parlamentu-navishcho-rada-obkladaie-nas-tvarynnym-podatkom-548699.html

6. Інформаційний квартал СТОПКОР https://stopcor.org/yezenko-anton-volodymyrovych/

7. В бюджетну ніч нардепи “проштовхнули” сім лобістських поправок  https://www.epravda.com.ua/news/2019/01/18/644427/

8. Зацементували монополію: Кому українці платять у кишеню тисячу гривень за оцінювання нерухомості https://ua.112.ua/statji/zatsementuvaly-monopoliiu-komu-ukraintsi-platiat-v-kysheniu-tysiachu-hryven-za-otsinku-nerukhomosti-471856.html

9. Фігурант скандалу з підкупом депутатів Яценко відмовився проходити поліграф https://hromadske.ua/posts/figurant-skandalu-z-pidkupom-deputativ-yacenko-vidmovivsya-prohoditi-poligraf

10.  “Кіборг” покарав нардепа Яценка за “мародера і вбивцю”: історія двох років битви за справедливість (Фото, відео) https://www.vikka.ua/novini/kiborg-pokarav-nardepa-yacenka-za-marodera-i-vbivcyu-istoriya-dvox-rokiv-bitvi-za-spravedlivist-foto-video/

11. Нардепа Яценка спіймали на 60 порушеннях ПДР (Відео) https://www.vikka.ua/novini/nardepa-yacenka-spijmali-na-60-porushennyax-pdr-video/

12. Під Уманню депутат спричинив ДТП – є жертви https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/1392175-pid_umannyu_deputat_sprichiniv_dtp___e__gertvi_1752855.html.

13. ЯЦЕНКО ПОДАЄ В СУД НА ШЕВЧЕНКА ТА САЙТ “ПРО ГОЛОВНЕ” ЗА ІНФОРМАЦІЮ ПРО ЙОГО ПРИЧЕТНІСТЬ ДО ДТП https://imi.org.ua/news/yatsenko-podae-v-sud-na-shevchenka-ta-sayt-pro-golovne-za-informatsiyu-pro-yogo-prichetnist-do-dtp-i4072

Поділитись