Парламентської коаліції не існує, тому під час голосування за законопроекти мають місце ситуативні домовленості.
«Ні де-юре, ні де-факто коаліції зараз в парламенті не існує. Є ситуативна більшість» – сказав він.
Народний депутат зауважив, що під час кожного голосування є очевидним, «хто, куди й до якої ложі бігає, і про що домовляється».
«Ми бачимо ці постійні консультативні перерви», – додав він.
За його словами, такі домовленості були і під час ухвалення держбюджету -2018, зокрема з депутатами-мажоритарниками.
«Я можу порівнювати два уряди, попередній Яценюка і нинішній Гройсмана. Нинішній, на мій погляд, майже феноменально вибудував комунікацію з можоритарниками. Мажоритарники – це половина парламенту. Тому абсолютна більшість доданих депутатів до 180 з чимось, які з коаліції проголосували за бюджет, це саме мажоритарники», – зазначив він.
Разом з тим, відсутність парламентської коаліції навряд чи призведе до дострокових виборів, вважає Петренко.
«Життя показало, що можна робити вигляд, що коаліція існує. І представники попереднього режиму зі здивуванням за цим спостерігають: «А що, так можна було?», – констатував політик.
Народний депутат підкреслив, що питання не тільки у тому, коли відбудуться вибори. Важливішим є те, чи ухвалять зміни до виборчого законодавства і за якими правилами пройдуть ці вибори.
«Якщо залишиться нинішня виборча система з чистою мажоритарною складовою, то будь-яка адміністрація президента, – буде це Порошенко, Тимошенко чи Вакарчук, завжди матиме слухняну більшість в парламенті. Тому треба змінювати правила і виборчу систему», – сказав він.