ООН виділяє Україні $33 млн. для боротьби проти COVID-19. На “реалізацію гуманітарних проектів у східних регіонах по обидві сторони від лінії розмежування”, як написав прессекретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

Просто процитую статтю 55 Конвенції про захист цивільного населення під час війни: “Окупаційна держава зобов’язана за допомогою усіх наявних засобів забезпечувати населення продуктами харчування та медичним матеріалами; зокрема, постачати необхідні продукти харчування, медичні матеріали та інші припаси, якщо ресурсів окупованої території виявиться недостатньо”.

Відповідно, така заява породжує 2 проблеми. Перше – на окупованій території такі гуманітарні завдання повинна виконувати РФ. Спроба фінансувати їх через Україну фактично є невизнанням факту окупації нашої території. І друге – невже в ООН настільки наївні, що не розуміють, куди насправді підуть ці кошти?

То що це – відверте нехтування ООН нормами міжнародного права чи свідоме фінансування окупації і тероризму? І головне – де належна реакція цієї влади на таку “помилку”?

Поділитись